Dziļurbuma pieslēgums zem zemes

Izvēlējos pieslēgumu kurš paredzēts zem zemes ar iegremdējamo sūkni un nav nepieciešamība pēc grodiem un papildus infrastruktūras. Ir speciāls pieslēgums kurš redzam attēlā. Atklāts jautājums kā izurbt apaļu caurumu metāla trubā – no sākuma tas likās nereāli un daži gudrinieki pat bija sarakstījuši ka jātaisa urbumi pa apli un tad ar apaļo vīli jāstrādā.. Es izvēlējos vieglāku ceļu.

0

Shēma apmēram šāda (http://valgme.lv/dzilurbumu-aprikosana.html)

udens_apgades_sistema

Izvēlējos lētāko budžeta variantu (gribu redzēt kad nosprāgs!) – Delfin Sūknis SUB 100 0,75kW 230V 50Hz Delfin no sanel.lv ar Maksimalo ražibu 40 l/min un pievienoju PE caurulei 32×3.0 PN16.

1

Izproveju dziļumu, sanāca kādi 4m iegremdēt.

2

Tā kā nebija pa rokai metāla trubas ar vītni, tad izmantoju bērzu:)

3

Sāku urbt, un laikam par strauji to lietu gribēju. Sākās problēmas. Nomainīju centra urbi un turpināju.4

Nepagāja 2 min kā caurums bija izurbts, svarīga lieta ir tā urbšanas emulcija!

5

Uzliku to pieslēgumu un saskrūvēju. nu tik laidīs to sūkni iekšā pēc instrukcijas un slēgs klāt bet izrādās sūknis vairs neiet iekšā jo no iekšas tas pieslēgums aizņem par daudz vietas!  Laika maz un traktoram jābrauc jau prom – izvēlējos Magaivera cienīgu gājienu – Ielaidu iekšā sūkni un tad tikai pieskrūvēju to pislēgumu nolaižot ar striķi. Rezultāts it tāds ka neviens vairs nenozags to sūkni (to vairs nevar fiziski izvilkt bez raksānas un skrūvēšanas:) man nekad un man pašam būs mežonīgs čakars to nomainīt!

78

Zinu ka būs jārok vaļā kādreiz un jau savlaicīgi nodrošinos + lai traktors stumjot ciet nesalauž plastmasas pieslēgumu.

9

 

10 thoughts on “Dziļurbuma pieslēgums zem zemes

 1. Es arī izmantoju tādu pieslēgumu un starp citu, arī tādu pašu sūkni, bet man gan paveicās un sūkni izdevās ielaist ar jau caurulē ieskrūvētu adapteri, vai nu diamters cits vai arī adapters šaurāks.
  Un urbu arī ar kroņurbi, es gan urbjot nelietoju nekādu smēri, tāpat labi gāja un nepārkarsa. Urbu ar šūpošanu tā pat kā to dara urbjot flīzi.

  Liked by 1 person

  1. Jo neiedziļinājos jautājumā un neredzēju īsti atšķirību. Plastmasa sadalīsies? Zinu ka jārok vaļā būs tik un tā pēc 2 gadi, jo sūknis nosprāgs:)

   Like

 2. Kāpēc izvēlējies tieši dzelzs trubu, ne plastmasas?

  + pievienojos kasparam, kāpēc plastmasas kompresijas savienojumi? Nav diezko prātīgi likt vietās kur īsti netiek klāt 🙂

  Like

 3. urbējs tev piedāvāja nelikvīdu 🙂
  bet nu arī tēraudam nav ne vainas.
  tā kā tev samērā sekls, tad viss ok, tomēr papildus pe caurulei parasti vēl liek trosi- drošībai, lai ja nu kas, to sūkni var dabūt ārā bez spectehnikas 🙂 interesanti kas pienāks pirmais – urbuma skalošana vai sūkņa maiņa?

  Like

  1. Jā, tajā brīdī gribējās, lai truba ir resnāka un likvīda:) Trosīte redzama 3šajā bildē, tik traki jau ar mani nav. Depo tik varēja dabūt cinkoto PVC apvalkā, biju jau sadomājies par nerūsējošā tērauda trosi bez apvalka.. Neesmu arī uzlicis papildus pretvārstu un šobrīd strādā tikai sūknī iebūvētais štrunts, nedaudz nožēloju:)

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.