Ugunsdrošība – ekskursija III

Jau labu laiku atpakaļ biju ciemos pie FN Serviss ofisā, lai parādītu mājas projektu un parunātos vispārīgi par ugunsdrošību privātmājas kontekstā. Ņemot vērā, ka man uz viena jumta būs vairāk kā viens skurstenis pievērsu papildu uzmanību ugunsdrošības jautājumam.

FN Servisā Natālija saorganizēja tikšanos ar Uldi un tā mēs tur nopļāpājām vairāk kā stundu skatoties uz mājas 3D modeli grozot no visām pusēm.

Screen Shot 2016-04-23 at 6.46.10 AM.png

Kā pirmo uzreiz paskatījāmies kā izskatās pārsedzes un skursteņa savienojuma vietas.

Screen Shot 2016-04-23 at 6.50.21 AM

Manā gadījumā ir problēma – rekomendācija ir ap skursteni veidot 50cm (!) nedegošu slāni. Skurstenis ir vājākais punkts, jo to iespējams pārkarsēt dažu cilvēcisku kļūdu dēļ, kuras sastopamas diezgan bieži – sākot ar netīrītu skursteni. Granulu katli arī ir īpaša kategorija ar ko jāapejās uzmanīgi pie izvēles, jo nepilnvērtīgās automātikas dēļ tie arī mēdzo būt kā cēlonis ugunsgrēkam. Ar malkas katliem esot vienkāršāk – tiem automātika ir mehāniska.

Kā otro aprunājām pārsegumu. Man tas ir veidots no koka un to būtu nepieciešams apstrādāt ar antipirēnu, lai palielinātu uguns pretestību – pēc idejas šķidrums kurš veido plānu kārtu ap koksni plēves veidā un uguns iedarbības rezultātā pārvēršas par putām kavējot brīvu degšanu. Ir tādi antipirēni kuri kalpo papildus arī kā antiseptiķi pret trupi.

Izrunājām arī variantu, ka vajadzētu pārsegumu apšūt no iekšas 2 kārtās ar nedegošu materiālu – piemēram Knauf Fireboard, lai iegūtu EI90 klasi saimniecības telpā. Zemāk arī daži mezgli. Biju parsteigts par Knauf ugunsdrošības PDFu ko atradu – tur viss aprakstīts un parādīts.

Screen Shot 2016-04-23 at 7.09.56 AM

Screen Shot 2016-04-23 at 7.15.03 AM.png

Šis ir labs Ugunsdroshiiba_ar_Knauf.

Vājākais posms joprojām sanāk pārsegums jo AEROC ir 240min drošs.

Screen Shot 2016-04-23 at 8.29.33 AM

Kā trešā lieta ir kurināmā glabāšana kopā ar katlu – pēc idejas vajadzētu tiešā un atklātā tuvumā turēt ne vairāk kā diennakts normu. Ja kurināmais tiek norobežots ar slēgtu telpu tad tas arī ir ok – sāku domāt par kādu papildus starpsienu priekš granulām/pagalēm ko jau nu es tur kurināšu.

Kā ceturtais ir jumta pāreja starp saimniecības telpu un dzīvojamo māju

Screen Shot 2016-04-23 at 7.29.34 AM

Bet tur arī ir labs risinājums ko var izmantot no tā paša Knaufa ar dubulto Fireboard un starp viņiem vēl lokšņu tēraudu 0.5mm biezumā lai sasniegtu EI 90.

Screen Shot 2016-04-23 at 8.40.33 AM

Screen Shot 2016-04-23 at 8.40.46 AM

Atsevišķs stāsts ir par reaktīviem risinājumiem kad nelaime jau notikusi un šeit rekomendācija pie potenciālā ļaunuma izvietot pulvera dzēšanas aparātu ar sprinklera galvu, piemēram virs katla. Bieži sastopamas ir arī ugunsdrošības signalizācijas pievienotas apsardzes sistēmai, piemetot 12 teplām tas sanāk aptuveniu 1.5K.

Screen Shot 2016-04-23 at 8.51.06 AM

Un protams pa rokai jābūt ugunsdzēšamajiem, to atšķirība ir vienkārša – pūlva tipa ir lētāki un grūti savākt, Co2 tipa ir dārgāki un nekas nav jāvāc + pamatā tie domāti elektrības un virtuves dzēšanai. Ja ir spēks uzturēt, tad arī var izvietot papildus drošības sistēmas saimniecības telpā..:)

380d9e064767ea432646161580fd3a8e

Tas laikam viss ko atceros, jo pierakstus un foto esmu veiksmīgi pazaudējis digitālajā laikmetā. Visas atziņas ko guvu arī taisos implementēt, paldies FN Serviss.

4 thoughts on “Ugunsdrošība – ekskursija III

  1. Pec tevis teikta sanak ap skursteni vajag vajag 50cm radiusa brivu vietu, CAMAON lai tie gudrisi parak jumta konstrukciju stap kopnema vai sijam 1,5 m lielu atsarpi 😀

    Like

  2. Nezinu, kāds Tev būs skurstenis, bet no apdrošināšanas pieredzes varu teikt par divām nodegušām pirtīm, kur ugunsgrēka cēlonis bija metāla skursteņu defekti + vienā gadījumā arī nepietiekams attālums līdz degošiem materiāliem. Tas, ko gribu teikt, ka savai mājai izvēlēšos keramiskās čaulas skursteņus, mūžs tiem arī esot garāks, līdz ar to šoreiz “garumam” ir arī nozīme. 😀

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.