Urbums = Ūdens

Pasākums sākās ar ambīciju – urbšu dziļāk nekā kaimiņi, tur dziļumā būs kvalitatīvāks ūdens, garšīgāks. Tas laikam tāds aizspriedums no sērijas “garāks labāks”. Pēc rekomendācijas pirmās sarunas sāku ar urbsanascentrs.lv. Bijām uz vietas sarunājām cenu, dziļumus piemetām pēc pieredzes reģionā utml – viss baigi sakarīgi. Tad paskatījos maciņā un pārjautāju vai tiešām tur dziļāk viss ir tik forši, ja kaimiņam 12m dziļumā ir normām atbilstošs ūdens – garantiju par 50% “labāku” ūdeni tā arī nesaņēmu. Saku uzreiz – skatījos uz plastmasas trubu un 30-40m urbumu ar piebildi ka urbšanas laikā vajadzēs 4 kubus ūdeni skalošanai. Pēc īsas pārunas ar kaimiņu apsēdos un sapratu, ka jādara tāpatās kā viņš, ekonomiski un praktiski. Sazvanīju Gunāru Spudas (baltajā saraktā). Vīrs ģeologs ar stāžu, urbj bez skalošanas un ambīcijas nolocīt vismaz 1000EUR no urbuma. Uzreiz izstāstija par slāņiem un tehnoloģiju. Urbsanascentrs.lv pacentās un atsūtīja to rakstiski pēc mana lūguma:

Screen Shot 2016-04-14 at 10.21.18 PM

Tāpatās interesēja arī no kurienes tiek plastmasas trubas iepirktas. Biju pirmais, kurš esot jautājis sertifikātu:) Ja variet, tad atšifrējiet komentāros.

Screen Shot 2016-04-14 at 10.22.04 PM

Gunārs atbrauca ar vēl 2 palīgiem un urbšanas tehniku 1dien

u2

Pēc pirmās pusdienas tika 9m dziļumā

u3u4

Pasākums izvērtās tik lēns jo pa ceļam sanāca 40cm laukakmens jāizurbj

u6

Bet nākošās dienas vakarā jau varēja mazgāt rokas. Gunārs atstāja savu sūkni, lai nostrādā kādas 12h kamēr ūdens dzidrs parādās

u5u7

Nomērīju cik man urbums no bio attīrīšanas sanāk, piekoriģēju, lai sanāk tie 30m kuri itkā esot prasīti pēc likuma. Bet man jau liekas, ka bio pasākumam varētu iztikt arī ar mazāku attālumu..

u8

Klasika, īpašuma nosaukums nepareizs:) Galvenais kas šeit redzams ir 2.5 kubi stundā un statiskais augstums 2m – tas nozīmē, ka varu izmantot virszemes sūkni bēdu nezinot! Tagad gaidu vēl urbuma pasi.

u9

Esmu apmierināts ar rezultātu nepārmaksājot urbjot dziļāk un uzstādot parasto tērauda trubu kurai ir 40gadu kalpošanas mūžs. Ņeržas 70 gadus izdomāju, ka man nevajag.

14 thoughts on “Urbums = Ūdens

 1. Racionalizacija un optimizācija parasti iestājas kādreiz līdz ar kredīta naudas tuvošanos beigām 🙂 tava gadījumā labi ka izurbi tagad jo vēlāk iespējams taisītu “kam garaks” 😀

  Liked by 1 person

 2. Deklarācijā rakstīts, ka atbilst tām normām, ka truba paredzēta dzeramā ūdens dziļurbumiem. Tāpat bija minēts kuri tie sertifikāti ir.
  Jautājums, ar ko viņš mērīja dziļurbuma statisko līmeni? Ar speciālo mērlenti vai ko citu?

  Like

  1. Nepieciešams speciālā mērlente, dinamiskā un statiskā līmeņa noteikšanai. Katru gadu maksāt naudu kompānijai par to ko var pats izdarīt, apnicis. Ik pa laikam vajag arī pakontrolēt dziļurbumus. Tāpēc prasu.

   Like

 3. Kaimiņam gabalā ir divi urbumi – viens ~ 20 metri mājai, otrs ~5 metri dārza laistīšanai.
  Seklā ūdens kvalitāte pēc garšas un smakas esot labāka, bet dēļ kaut kādām sanitārajām normām it kā nav paredzēts dzeršanai. Dziļais urbums ir ļoti dzelžains un bez papildu apstrādes nav labs, tā kā vēl reiz aptiprinās tēze “garumam nav nozīmes”.

  Liked by 1 person

 4. Par līmeņiem = statiskais tev 100 gadus nav vajadzīgs. Tas, kurš rāda, kādu sūkni lietot ir dinamiskais līmenis, respektīvi, tas par cik pazeminās līmenis pie noteikta apjoma sūknēšanas. Debits gan tev baigi mazais, bet vari cerēt, ka urbums iestrādāsies un būs lielāks. Zewm 0.5 l/sec ir ļoti maz. Tici man.
  Par atbilstības sert – nu tur ir rakstīts, ka tev ielikta pvc caurule, ko izplata leiši un ražo rumāņi.
  skalošanu 1x 2 gados aizmirsti. tās ir muļķības – skalo tad, kad vajag. skalošanas tehnoloģija vienkārša: ar jaudīgu kompresoru pūš iekšā daudz gaisa kādas pāris stundas.
  tā kā tev urbums 12 m, tad būtībā nekādu pasi nemaz nevajag., nu tik cik sirdsmieram. un nekas nav jāmēra reizi gadā.

  Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.