Monolītā josla un terases pamati

Visi sagatavošanās darbi jau gandrīz bija pabeigti, kad pie apvēršņa parādijās novada greideris un tā ir zaļā gaisma ceļa izmantošani, lai atgādātu betonu! Jāsaka par Ropažu novada domi tikai tas labākais, ziemā ceļš esot vienmēr iztīrīts (4ros naktī tas notiekot) un greideris pavasarī nevilcinās – ir klāt pēc iedzīvotāju lūguma

p1

Atliek vien sagādāt terases pamatiem domātās trubas. Pēc skaita ir 22 stabveida pamati paredzēti gan terasei gan arī jumta pārkares atbalstam, tas ir atkāpe no projekta. 44m D160 trubas iet manā auto. Varēšu likt šādu bildi kad pārdošu auto – viens saimnieks, braucis tikai līdz veikalam..p2p3

Stabveida pamatus biju paredzējis veidot izurbjot (noīrēju CT Noma) ar 150mm urbi 1.2m dziļu bedri un ievietojot trubu. No 22 uzbumiem tāds sanāca tikai viens!

p4

Izrādās, ka tomēr man ir pārāk mālains tas pasākums un vietām tas nav saurbjams.

p5

Pēc pirmajām 4h darba ir izdevies ielikt vienu trubu 1.2m dziļumā un divas 1m dziļumā zonā pie pamatiem, kur ir smilšaina grunts. Pārējos caurumus saurbu cik varēju un atstāju nākošajai dienai.

p7

Ideja nākošajai dienai bija taisīt priekšurbumu ar D80 un tad pa virsu ar D150.

p6

Jāsaka, ka ideja laba, tomēr motors bija pārāk vājš un sanāca ekstrēmi liels čakars. Visu sarežģīja arī tas, ka neparedzētās grūtības radīja stresu nepaspēt saurbt, jo bumbieris jau ceļā. Tā nu 3h laikā 19 vietās biju izveidojis 1m priekšurbumus un atlika 1h, lai pārietu pāri ar lielo urbi, bet bumbiers jau klāt! Pamatiem konstatēja, ka vajadzīgs piestrādāt pie papildus atsaitēm un kārtīgās sapūst putas šķirbās.

p8

Labi ka bija palīgi un neparedzēto situāciju pārvarējām atlicinot laiku da-urbšanai un veidņu labošanai. Operators gan man likās tādz dzīvespriecīgs – staigāja ar savu attālināto kontroles pulti un stāstīja jokus pa starpai pieminot ka grib mājās un daudz nečakarējoties.

p9

Trubas nolīmeņot neizdevās laika trūkuma dēļ – tas nozīmē lielāks čakars nākotnē. Bet labs darbiņš kas padarīts.

p10

Katram pamatam tika iesēdināts pēc rekomendācijas kāds armatūras gabals vai vītņstienis

p11

Kopā aizgāja 5 kubi C25 ar smalko šķembu

p12

4 thoughts on “Monolītā josla un terases pamati

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.