Flugger 2016 – ekskursija II

Katru gadu Andrejs rīko semināru, kur savāc kopā Latvijā palikušos krāsotājus un pastāsta par kvalitatīviem Flugger produktiem un dzīvi. Flugger sistēmas nav lētākais valsts pasūtījumu produkts, bet gan profesionāls rīks prasīgiem klientiem. Ir tāds joks, jo zemāk attīstītāka valsts, jo lielājas prasības pret iekšējo apdari, tik cimperlīgi klienti nav ne Dānijā, ne Zviedrijā, ne Vācijā. Šeit par Vācijas apdari, nezinu vai taisnība. Tie krāsotāji, kuri aizbraukuši uz Zviedriju atgriežoties ir zaudējuši asumu dēļ zemās kvalitātes pieprasījuma – džeki izlaižās.

Tātad Flugger vēsture – ķīmiķo jau kopš 1783, nezinu vai tas ko nozīmē, laikam tikai to ka spējuši pielāgoties 230 gadu gaitā mainīgajam pieprasījumam.

0

Latvijā cilvēki pārāk maz krāso. Nez kā šis grafiks korelē ar alko patēriņu? 🙂

1

Sistēmai ir nozīme – grunts, špaktele, krāsa. Ja tas tiek ievērots, tad panākumi neizpaliks. Visbiežāk cilvēki izvēlās lētāko un visās 3 pozīcijās zaudē kvalitāti, kura summējās – sūda nezūdamības likums, sorry par izteicienu. Gruntēšana ir pamats un eksistē 3 tipa gruntis. Sedzošā izlīdzina virsmu, tā paliek piekāpīgāka un pilda virsmu, Dziļuma grunts neizlīdzina, bet gan veido monolītāku “deķi” porainās virsmās iesūcoties, Bloķējoša aizturēs pleķus kuri spiežas ārā – man tādi ir vannasistabā pēc kaimiņu izklaidēm ar ūdeni no augšas..

3

Turpinājumā par klasiskām reģipša likšanas kļūdām savienojumos starp telpām un ap stūriem.4

Lūdzu – man identiska kļūda:) Tur kur sarkanā līnija tur ir plaisa dzīvoklī. Lielās plaknes satiekās – tur vajadzēja būt veselam reģipsim.

24

Ļoti reti šis tiek ievērots – biežākās kļūdas ir saistītas ar žūšanas nesagaidīšanu. Pēc idejas jāļauj izžūt savienojumam starp reģipšiem kur izmantota papīra lenta, savādāk tā izžūs tikai tad, kad būsiet jau nokrāsojuši un sūdzēsities par plaisām, ēnām un citiem defeltiem šuvju vietās.

Papīru lentu iestrāde aizņem 2 ciklus – piepilda šuvi un iestrādā lentu, pasākums izžūst un sēžas par 1-2mm, nākošajā etapā noarmē pa virsu klājot špakteli. Demonstrācijā neiestrādātu lentu nav iespējams saplēst stiepjot, tā ir par 70% spēcīgāka kā siets izturot 380 ņūtonu slodzi – tas ir 38kg, bet tikai netika pateikts tas ir uz vienu kvadrātcemtimetru vai ko.. Pamēģināju – tiešām nav iespējams saplēst.

Nestandarta reģipša savienojumus pareizi būtu neizgriezt līdz par profiliem bet gan 5mm no malas 45 grādos izgriezt 1/3 no reģipša biezuma. Es arī izgriezu līdz profiliem, bet itkā viss ok, tikai lielāks čakars ar špaktelēšanu, jo rukums špaktelei ir liels uz 10mm biezumu + žūšana ilgāka. Ja ir 1000 kvadrātu objekts, tad tam ir būtiska nozīme.

Un vispār īsti džeki gruntē visu reģipsi, jo tādā veidā var kontrolēti ilgākā laika posmā apstrādāt to un piemēram no špaktemēm/krāsām mitrums tik ātri nepazūd matreriālos ļaujot tam lēnāk sacietēt.

5

Topshop džeks no Dānijas ar bazuku. Agregāts ar kuru var špaktelēt un līmēt lentas ātrāk, pat stūrus ar to var iestrādāt un tas esot 10 reizes ātrāks paņēmiens. Ja brigādē var atstrādāt konveijera principu tad viņiem ar šo verķi ir nākotne, tik atliek atrast objektus tik ātri, lai bazuka neaizkalst:) To varot netīrīt, ja katru dienu strādā.. man no pasūtītāja skatu punkta džekim ar šādām iekārtām jābūt lētākiem, jo viņi noteiktā laika posmā var apstrādāt vairāk klientus.. Patiesībā ir tā, ka uz maziem apjomiem tie vispār neparakstās, vai arī ir neadekvāti dārgi. Bet man gribās gan bezgaisa špaktelēšanu, gan krāsošanu – ko darīt? 🙂

67

Orģināli. Ja pietrūkst sēdekļu, tad var sēdēt uz makrofleksa kastēm, cepums par izdomu.

8

Savākušies bija diezgan daudz ļautiņi. Kapēc gan ne – jo satur labs, smieklīgi un prakstiski piemēri, kafija un garšīgas 4 veidu bulciņas kā no pārpilnības raga!

9

Tagad ir moderni, visi taisa eko/šmeko lietas. Arī krāsu industrijā tas ir aktuāli. Viss tiek mērīts pētc GOS – gaistošie organiskie savienojumi, angliski VOC.

Flügger offers 0 VOC (EPA 24) paint products that have less toxic emissions, making the air quality better compared to regular paint, reducing any adverse health reactions caused by toxins.

10

Bet vēl pirms dažiem gadiem Flugger produkti nemaz tik daudz nebija ar šo marķējumu. Nezinu vai grafiku lasu pareizi un viņiem bija tikai viens EKO produkts.

Screen Shot 2016-04-01 at 7.39.02 PM

Sagatavošanās bezgaisa špaktelēšanai, stends tiek skrūvēts. Festool gan varēja uzdāvināt reģipša automātu:)

11

Mans favorīts, pamēģināju un zinu to, ka liekot griestus 140 kvadrātus es noteikti gribēšu kaut kur aizņemties šādu un pastāstīt/parādīt cik tas ir liels palīgs. Skrūvē neatejot no kases 2500 skrūves ar vienu uzlādi – tur iekšā esot vairāk kā 5Ah!12

Cik špakteles Tu zini? Es līdz šim zināju tikai Uniflotu un Sheetroku kad taisijām dzīvokli. Īstenībā špakteli jāpiemeklē katram priekš sevis pamēģinot, jo tā ir māksla kura tiek veidot ar rokām. Katrai sava viskozitāte, stiepšanās un plastika – vieglākai un smagākai rokai..13

Tas ko paspēju piefiksēt par špaktelēm:

S – Cieta, parupja, lieliski slīpējas ar mehānisko, labi slīd pa virsmu uzvelkot. Uzklāšana par 20%-30% ātrāk ar mašīnu salīdzinot ar Sheetroku – labāk klājās un līdzinās, paredzēta finiša nobeigumam. Parasti izmato 120 smilšpapīru ar roku, mašīnai liek apdaldētu 150.
LSR – Bentlija klases špaktele, sastāv no dolomīta ar pelniem, viegla – 15L 20Kg, gaisīga un izturīga – salīdzinu to ar karbonu auto industrijā:) Idiāli slīpējās, 180 ar roku, 220 ar mašīnu.
LF – Sastāv no dolomītiem, smalkāks kā S, labāk slīpējas kā S
LH – nepaspēju pierakstīt..
LH Extra – līdzīga LSR, viegla, bet ne tik dārga laikam
LW – Arī sastāv no pelniem, var iedot lielāku kārtu – līdz 5mm, izteikti mitrām telpām, finišs mitrās telpās.
LG – Rupja špaktele, gaisīga, līdz 3cm var uzklāt, var pat izvilkt 1-1.5cm sienu brāķus tikai žūst ilgāk nekā pārējās
LB – Nivelieriem – smalkiem darbiem, ļoti labi slīd un izlīdzina smalkus nelīdzenumus, kā spogulis, 0.001mm frakcija, šķidra kā ūdens.

Liela problēma ir ar lieliem logiem un “slīdošo gaismu”. Man piemērs ar slikti noslīpētu stūri izvēloties nepareizu/grūti slīpējamu špakteli. Veidojas garenas ēnas rīta saulē.

IMG_0591

Tālāk reklāmas pauze no Festool. Cik saprotu 3 gadus bez bēdām, pat uz dilstošajām daļām, esot 100EUR pašriska apdrošināšana. Nozaga no auto 2.5K aparātu? – samaksā 100EUR pašrisku un dabū vietā jaunu. Shēma instrumentam strādā tikai vienu reizi, līdzīgi kā BMW spogulīšu shēma:)

14_1

Mikseris kuru mētāja pa zemi ar regulējamiem augstumiem īstiem vīriem divi ragi kur pieķerties. Runātīgs pārdevējs, nepiefiksēju vārdu:(

14

Andrejs pa kreisi un Rūdis pa labi, kurš esot iespējams labākais krāsotājs Latvijā!

1516

Testā piedalās no zāles Oļegs un Leonīds stāstot par sajūtām uzvelkot 6 dažādas špakteles.

17

Slīpēšanas komplekts, cilvēki dalījās pieredzē, ka varot 100kvm slīpēt stundā.. Grūti man tagad skatīties sievai acīs kurai bija jāslīpē 3 nedēļas dzīvoklis pa brīvdienām… Must have pie mājas iekšējās apdares.

18

Šeit džeki centās maksimāli slikti nošpaktelēt – nu tā ka drausmas, nopietni. Es neteiktu, ka baigi ideāli sanāca noslīpēt uz ātro (tāds nebija uzdevums), bet pietiekoši ekspermentam. Agregāts piesūcas un atvieglo slīpētāja darbu (turēšanu). Protams prasijās vēl pēc vienas finiša špakteles un tad tikai krāsot, bet smalkie darbi droši vien aizņem vairāk laika nekā šāda ātrā/rupjā slīpēšana.

Uz to šim kungam ir ķēriens. Paņēma reālu objektu un pastāstija notikumu attīstību kā sačakarēt sienu (tipa CSI seriālā) un turpināt to darīt ar katru nākošo krāsošanas kārtu. Auditorijā bija reāli uzņēmumi no kuriem daudziem bija reāli problēmu keisi, kurus šādā veidā ķidāja – rādīja uz projektora foto. Man kā pasūtītājam tas bija ekstrēmi interesanti un smieklīgi. Pielīdzinu šo performanci comedy stand up!

19

Klasika. Nezini kā sadirst sienu??? Pirmo kārtu krāsas sajauc ar grunti! Tas nekas, ka grunts molekulas ir 10 reizes mazākas un iesūcas 30min laikā, bet krāsas 2h. Garantētas ir strīpas uz sienas! Te arī grafisks skaidrojums. Uzpriekšu!

20

Diemžēl neredzēju to ko biju cerējis, jo darba diena uzlika savus pienākumus.. Bet te redzam gala rezultātu bezgaisa krāsas uzpūtiens uz špakteles kuru spīpēja ar mašīnu. Patēriņš esot 30L uz 100kvadrātiem. Ja pieiet pasākumam ar izdomu, tad pigmentētu grunti var uzklāt vienā kārtā (tikai ar rokām!) un pa virsu vienā kārtā uzpūst krāsu – ar to arī vajadzētu pietikt!

2122

Te redzamas strīpas uz pārlaidumiem, kuras pazudīšot pēc nožūšanas. Rūdis pastāstija keisu, kad saimniece pēc krāsošanas zvanījusi, lai pārkrāso, jo varot redzēt šuves utml. Džeks nevarējis atbraukt dažādu iemeslu dēļ nākošajā dienā un trešajā dienā atbraucot saimniece vairs nav spējusi “defektus” parādīt, jo viss izžuva un nostājās savās vietās. Atgādina tipiskus datorlietotājus, kuri nevar atkārtot problēmsituācijas:)

23

Video ar bezgaisa špaktelēšanu.

3 thoughts on “Flugger 2016 – ekskursija II

  1. Ja te būs celtnieki kas komentēs, tad stāsts būs par sheetrock zilā uznešanu uz sienas ar krāsu rullīti un tad izvilšanai ar 90cm špakteļlāpstu.

    P.S. bezgaisa špaktele der kā Q4 kvalitātes uzklāšana uz reģipša virsmas, apmestai sienai tomēr prasīsies izvilkt virsmu uz nullīti, jo ģipša apmetums pēc ižžūšanas to pašu mm, divus nostaigās.

    P.P.S Krūzes ielā tikkurilla arī rīko seminārus par krāsošanu – vari apmeklēt arī tos lai iepazītos ar citiem ziemeļu brendiem 😀

    Liked by 1 person

  2. Forsa atskaitite par seminaru, interesanti palasit. Mans meistars ari slave Flugeri, bet es izmantoju zalo knauf 🙂 Par slipesanu ar to masinu taisniba, panemu noma divreiz pa vienai dienai, dzeki izslipeja maju un putekli ari nebija. Par krasu ir ta ka parsvara arzemes meistari strada ar superkrutam krasam, ar kuram pat man sanak perfekti nokrasot, cenniks protams ari ir labs ap 50 Eur par 2.5 l.

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.