Iekšējā apdare – ekskursija I

Tas vēl tik tālu, bet savlaicīgi sāku interesēties par apmešanu, špaktelēšanu un krāsošanu. Pie dzīvokļa remonta sapratu, ka to vairs nevaru nodarīt ģimenei – pašiem apmest, špaktelēt un slīpēt – jābūt taču tehnoloģiskajam izrāvienam:) Biju beidot aizdevies pie viena jaunā meistara Arta uz objektu no AT Buildings. Ir daudzas brigādes, kuras nodrarbojas ar apmešanas darbiem, bet pie šiem braucu, jo viņu pakalpojumu klāstā ir arī bezgaisa špaktelēšana un bezgaisa krāsošana – nospēlēja tas, ka arī YouTube ir viņu video ar to visu piedāvājumu. Kapēc tieši bezgaisa?

 1. Tas pēc manas saprašanas ir ātrāk un kvalitatīvāk (pats krāsošanas darbs) – kāds pat saka, ka var pielīdzināt auto krāsošanai
 2. Ja viena un tā pati brigāde veic gala bezgaisa krāsošanu viņi jau apmetot un špaktelējot dzīvo ar krāsošanas domu galvā, jo bezgaisa krāsošana ir īpaši prasīga pret sienu kvalitāti

Viss sākās ar to ka virsmas tiek apstrādātas ar Knauf Stuc Primer grunti un kļūst dzeltenas (manā gadījumā nepieciešams tas pats būs), ūdens atgrūdošas, bet tajā pašā laikā palielina saķeri un ir “elpojošas” laižot cauri mitrumu tvaika veidā.

500552487_1

Šeit Artis man demonstrē – pa kreisi siena bez gruntēšanas, pa labi ar grunti (ūdens atlec)

5

Šeit arī uzskatāmi redzamas krāsu atšķirības

4

Pats aparāts PFT priekš Knauf MP 75 iestrādes. Objektā vajagot 3 fāzes uz C tipa automāta un ūdeni (parasti pašiem ir muca ūdens uzglabāšanai), celtniecības atkritumu maisus – par pārējo var neuztraukties.

14

Sagatavošanās pirmstam nozīmē – aplīmēt logus ar profiliem pie kuriem stiprināsies logu aizsardzības plēve un kalpos kā vadula apmetumam. Logu aisardzības plēve ar daļu no profila (tur kur dzeltenais līmes aizsargpapīrs) plēšās nost. Ātri un vienkārši. Offtopic – acīs griež tas mūrējums ar 3mm nobīdi!

7

Te salīmēti profili. Par logu montāžu bez komentāriem, lentas gan vajadzētu izmantot, bet tas pie lodziniekiem. Šo objektu cilvēki ceļ nevis sev, bet citiem uz pārdošanu – jo lētāka kvadrāta pašizmaksa, jo labāk, tāpēc laikam es nevarētu nekad iegādāties gatavu māju.

6

Elektrības rozedes iestrādā materiālā un aiztaisa ar šādiem vāciņiem, viņi parasti to dara paši un vāciņus izmanto atkārtoti. Pēc apmešanas ir redzamas “ūsiņas” priekš atvēršanas . Vāciņi sastopami arī rakstā šeit.

8

Bet nu ja pasūtītājs nevēlas tad var arī šādi kabeli atstāt. Siena pēc pirmā rupjā apmetiena.

9

Siena pēc pirmā rupjā apmetiena.

11

Siena pēc pirmā rupjā apmetiena.

1

Pie sagatavošanās ietilpst arī visu stūru līmeņošana ar profiliem kas cenojas atsevišķi kā aiļu tekošie metri. Aizmirsu tik precizēt kādi profili tiek izmantoti. Durvju ailes paliek neapmestas.

3

Te jau gatava siena, foto nav redzams bet uz aci ideāli taisna/gluda, ar 3m “pravilu” redzami apmēram 0.5mm vēderiņi

13

Te redzams aptuveni 1cm apmešanas slānis. Vēl šis foto liek aizdomāties par procesu – apmest pirms vai pēc griesti ir pieskrūvēti. Man jau tomēr liekās, ka prātīgāks ir tas otrais variants.

2

Pēc apmešanas redzams kā ūdens tiek izspiests uz āru.

12

Šādas vietas nav iespējams apmest automatizēti, labāk apmest pirms.

16

17

Stūrītī arī skumji stāv Itāļu bezgaisa krāsošanas aparāts. Apmeklējuma beigās runājoties konstatēju, ka vienas mājas bezgaisa špaktelēšana un krāsošana viņiem nav interesanta, apjomi par maziem – neredzēju arī degsmi ar to nodarboties, varbūt grūta darbadiena. Cenu darbiem gan esmu saņēmis, cerība ir.

15

Beigās ieguvu priekštatu par apmešanu, bet par špaktelēšanu un krāsošanu gan nē, cerams par šo tēmu mani iepriecinās Andrejs no Profcentra Flugger seminārā 2016. Joprojām meklēju kādu kurš var uzņemties darbus A-Š-K (apmest,špaktelēt,krāsot:) ar pamatotu un saprotamu cenu.

Screen Shot 2016-03-27 at 8.14.03 AM

Hipotētiski darbu apjomi izskatās šādi

Screen Shot 2016-03-27 at 8.26.17 AM

Offtopic. Kāda no gāzbetona bloku ražotājiem ir lielas izmēru nobīdes + līkroči un mūrējums izskatās briesmīgs. Redzēs kas man pašam sanāks:)

18

@Ernestam:

IMG_0422

7 thoughts on “Iekšējā apdare – ekskursija I

 1. Griesti arī totāls krimināls.
  Tam logu profilam ir arī versija ar iestradatu stiklšķiedru, nākamreiz liktu to, jo tad mazāks risks ka veidojas pēc tam plaisas starp profilu un apmetumu.
  Mja, estētiskā kvalitāte santehnikas darbiem graujoša.
  Man tev jautājums par šiem meistariem – nobeigumu sienām viņi pulē ar slapju svammi?

  P.s. kad rēķina sienu apmetamo laukumu tad logus,durvis skaita no platības ārā,

  Liked by 1 person

  1. Objekts bij diezgan krimināls no vienas vietas, bet kā ir tā jādzīvo:) Ok, logu profilus tad likšu ar sietu. Nobeigumu viņi ar švammi un pa virsu ar lāpstu – spec demo pēdējā bildē. Durvis un logi ir izrēķināti ārā no platības, izskatās par daudz? 🙂

   Like

   1. Gadā sanāk apmest ap 30 privātmājam un diemžēl jāsaka ka šādas mājas, kurās daļai sienu jāvel ārā līmenis ap diviem centimetriem lai būtu normas robežās, šķiet ir standarts. Ne visas mājas, kuras būvētas pārdosanai ir nekvalitatīvas, taču lielākajā daļā tomēr iespējams redzēt visādas šausmas, sākot ar finiera gabaliem šauru bloka strēmeļu vietā, aizmālētus ar līmi un beidzot ar visiem trepjveidīgajiem mūrējumiem, atkritumos izvilktām, nepareiza izmera pārsedzēm. Ieejot mājā uzreiz var redzēt vai pārdošanai, buvēta sev vai algotu celtnieku būvēta sev.

    Ja neskaidrība pa stūra šinām – EJOT 4000 cinkotas metāla stūra šinas ārējajos stūros.

    Par tehnisko telpu piekritīšu Ernestam, cements-kaļķis būs vietā.
    Ja patīk šī apmetuma struktūra, tad apmetot un norīvējot telpu vienā piegājienā, no rīvēšanas raksts paliek pietiekoši dekoratīvi skaists lai nebūtu nepieciešama pēcapstāde, respektīvi uzreiz nokrāso un viss.

    Šo apmetumu iespējams redzēt klātienē pēc nedēļas Ādažos, cements-kaļķis procesā un svaigi rīvēts uz kokšķiedras plāksnēm un nožuvis, pus gadu stāvējis, nekrāsots uz fibo bloka blakus mājas saimniecības telpā.

    Par Profcentra semināru – noteikti iesaku, vērtīga informācija.

    Liked by 1 person

 2. A kur tev tik daudz aiļu sanācis 103 metri? Man ar visiem daudzajiem logiem un daļu apmestu durvju sanāca 90metri.
  btw ailēm mēra malas un augšu (palodzes vietu/grīdu nē). Un ja aile savieno divas telpas (virtuve/istaba) tad aili rēķina no vienas puses.

  Tavā vietā saimniecības telpu apdomātu apmest ar cemetakaļka apmetumu – cietāks, nebaidās mitruma (nepelē) un ir labāks telpām, kas nav ne iekštelpa ne ārtelpa.

  Liked by 1 person

  1. Ar korekcijām sanāca 63m ailēm, izvācu palodzes un durvju ailes.. Cementkaļķi pierakstīju – paldies! Kapēc dažas durvju ailes apmeti? Tipa tām kurām nav durvju iekšā?

   Like

   1. Jā, ja nav plānots likt durvis vai nav skaidrs būs vai nē durvis, tur liku stūrīšus. Šobrīd ir skaidrs ka vienā ailē durvju nebūs, vēl vienā būs bet vēlāk .

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.