Kā FBS (ФБС) pamati pārziemojuši

Nu jau sanāk, ka ziema ir beigusies, dažas reizes tās laikā ir tā kārtīgāk piesalis un šobrīd tāds vairāk vai mazāk stabils laiks. Jāsāk skatīties kā pamati uzvedušies. Ātrumā pārbaudot diognāles secinu, ka mazajiem starpība ir 5mm un lielajiem 10mm – kautkas ir nosēdies un pastaigājies, jo pie likšanas diognālēm bija 1-2mm starpība. Pienāca vakars un pašaudījos ar lāzeri kā bērnībā (pirms kāda laika pie dzīvokļa remonta iepircies Bosch ražojums ar vertikāli, horizontāli un punktiem augšā un lejā). Atradu apmēram viduspunktu (pamatu centru), noliku vēlamajā augstumā un veicu atzīmes pamatu galos un mezglos. Neizmantoju statīvu, jo likās ka tas pārāk ļurīgs un griežot ap savu asi veido 5cm kļūdu…

4

3

5

Un rezultāts sekojošs

Screen Shot 2016-02-29 at 6.06.59 AM

Izlīdzinoša josla būs max 15cm, lai izlīdzinātu 4.8cm starpību un saglabātu principu, ka armatūra betonā būs 5cm dziļumā, jo vietām joslas biezums sanāk tikai 10cm. Domāju, ka augstuma starpība nav radusies pamatiem izsalstot, jo pie uzstādīšanas jau rēķinājāmies un īpaši nesekojām līdzi augstumu pedantiskumam. Pie reizes pamēģināju izveidot čaulas no D160 priekš kanalizācijas izvadiem, jo tajās tiks liktas D110 kanalizācijas trubas un brīvā vieta ar tiks putām piepūsta amortizācijai. Atbalstu šo amortizācijas paņēmienu. Ja kādam mētājās pažobelē D160 es pieņemtu šo dāvanu, jo man pietrūkst kādi 2m:)

8

Speciāli veidoju ar leņķi, lai būtu vieglāk uzturēt 45 grādu principu.

9

screen-shot-2016-02-29-at-6-06-59-am

Pamēģināju arī monolītās joslas veidņu piestiprināšanas paņēmienu pie pašiem pamatiem. Aprēķins ir 2 dībeļnaglas uz vienu metru. Pieskrūvēju to kas bija pa rokai tā ka pat ar āmuru grūti bija nodauzīt nost un risinājums derēs. Atliek sagādāt veidņu materiālu no Rusvi mitrumizturīgajiem finiera atgriezumiem.6

Joslā liksies iekšā 3 armatūras stiegras D12. 3D modelī nav sasieti stūri.

Screen Shot 2016-03-02 at 7.22.03 AM

 

9 thoughts on “Kā FBS (ФБС) pamati pārziemojuši

 1. Man nebija tik daudz bloku kā tev. Pamatu augstum man ar ir tikai 1,2 m. Apakšā pēda 20 cm, kur uzliku blokus. Tad blokos saurbu caurumus, sadzinu armatūru un sasēju visu kopā. Uz 2,4 m bloku man bija 10 armatūras stieņi, tad horizontāli f12 armatūra četras stīgas, Pēc tam vēl savā starpā visas armatūras sasēju ik pēc 25 cm ar f8 armatūru. izlīdzinošā kārta bija no 40 cm +- 1,5 cm. Pagaidām nekādu plaisu vai sēšanās nav novērota.

  Liked by 1 person

 2. Es plānoju likt šādus pat pamatus, bet uzreiz arī mūrēt savu 1-stāveni. Sanāk, ja šādi tie pamati izstaigājuši, tad, ja būtu uzreiz mūrēts, būtu plaisas un co ar garantiju pamatu nobīdes rezultātā?

  Like

 3. Tas nulles punkts no kā ņēmi atskaiti, es saprotu nav nekustīgs? Tam jābut nekustīgam (kas nepakļaujas deformācijām) tikai tā var precīzi nomērīt sēšanos.

  Like

  1. Man tas 0 punkts ir domāts vairāk lai salīdzinātu ar pārējiem un noteiktu plānoto joslas biezumu. Bet ir arī iedzīts zemē viens cits – īstais 0 punkts.

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.