Arduino pilotprojekti priekš automatizācijas

Es domāju katrs no mums ir iedomājies par automatizāciju. Šis pilotprojekts ir vairāk kā pierādījums, ka ar šīm lētajam komponentēm var paveikt noteiktu procesu automatizāciju. Līdz gudrai mājai gan vēl patālu, tomēr pašam interesanti paķimerēties. Ko tad es gribu uztaisīt/pierādīt?

1

 1. Kopmonente var dzīvot galvenajā elektrības sadalē un pieņemt komandas (HTTP REST API), lai ieslēgtu un izslēgtu 220V relejus. Iespējams tā var atbrīvoties no slēdžiem istabās un pāriet un bezvadu konceptu? Kā arī šī komponente izlaižot fāzi cauri mazajiem 20A Current Sensor var noteikt cik patērē konkrētais patērētājs parādot to uz displeja sadalenē, noservēt kā HTML Lapu un ierakstīt rādītājus microSD kartē kā JSON struktūru.
 2. Mazais spiegs, kurš dzīvo atsevišķi savu dzīvi kaut kur istabās (kurstības, mitruma, temperatūras sensors + arī CO2 kad atradīšu kādu sakarīgu) un caur 2.4GHz radio sūta savus datus kādam lielākam Arduino, kurš to visu ir spējīgs noservēt kā HTML Lapu. Kolēģi daļēji jau šo ir pierādījuši. Mērķis ir automatizēt ventilācijas padevi atkarībā no rādītājiem istabās. Ir pasūtīts, bet vēl nav atnācis bezvadu 5V lādētājs šādiem spiegiem.
 3. Servo motora modulis, kurš atkarībā no gaismas intensitātes un gada laika (vasara/ziema) atvērs, vai aizvērs ārējās žlūzijas pie logiem + ar ultraskaņas sensoriem izpildes attālumus pakontrolēs utml.

Kopā sanāca ap 130$, bet tajos ir iekļauti 3 mikrokontrolieri, servo motors un vesela kaudze ar citiem štruntiem, ko nevar šādos ciparos dabūt, ja iegādājas gatavos risinājumus, kurus tā īsti pat nepētiju, jo community atbalsts, code samples un elektroniskie pričendāļi Arduino platformai ir ļoti bagātīgi un ļauj atrisināt praktiski jebkuru vēlmi. Atliek tik prioritizēt brīvu laiku, lai relizētu pilotprojektus.

11 thoughts on “Arduino pilotprojekti priekš automatizācijas

 1. Pie mūsdienu cenām uz elektroniku visu gudro māju un knx lielā cena pamatojas tikai ar know how, dizainu un Brenda apetīti.
  Bet prieks par taviem plāniem, piedalās uz izmēģinājuma poligonā statusu 😀

  Liked by 1 person

 2. Apsveicami! es arī ķimerējos ar ko līdzīgu. Esmu sapratis, ka tie zilie mitruma moduļi nav neko precīzie, savukārt, baltie mitruma/temperatūras moduļi ir daudz akurātāki un precīzāki!

  Liked by 1 person

  1. Ok, kādādā brīdī varētu arī noderēt! Plāns bija izmantot mājas lokālo wifi tīklu saskarnei. Kādas priekšrocības būtu atsevišķai izejai uz internetu ar GSM/GPRS?

   Like

 3. Man arī ir līdzīga doma, par automatizāciju ar Arduino. Principā visas gaismas, lai var ieslēgt caur web/telefonu, bet papildus tomēr arī slēdži istabās, jo vecākiem cilvēkiem ar telefonu slēgt gaismas neiemācīsi. Iesaku vēl padomāt par apkures regulatoriem uz servo, lai var automātiski regulēt temperatūru telpās.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.