Piezīmes no Zviedrijas

Bijām uzslēpot un šoreiz atkal Zviedrija, Salena (Sälen). Apartaments Trolldalen 12A 68kvm 50m no slēpošanas trases, celts 2015 gadā. Lai līdzi paņemtu no turienes netikai lieliskus skatus, emocijas, nogurušas kājas, sāpošu muguru, paģiras un nenozīmīgus ģimenes kašķus savācu arī dažus piemērus no tā kas tur bija foršs un interesants izmantošanai arī savā mājā.

0

Apartaments pa kreisi pie mašīnām. Koka karkasa māju ciemats, kā šļūc pa trasi tā iešļūc mājā. Pirmajā reizē gan sanāca aizšaut garām.

2

Pamati izskatās saliekamie bloki un apdare horizontālā vagonka. Risinājumi gana ātri saliekami un kā jau atpūtas industrijā pa vasaru jāuzrauj, lai ziemā var lietot, tā arī bija ar šīm mājām.

3

Cinkotais skards ja nemaldos notekām kuras aizvadās uz galveno kolektoru

1

Pēc fasādēm laikam var saprast kurā mājā dzīvo un kurā nē. Šajā bildē ir apdzīvots tikai apakšējais stāvs un kā jau ierasts temperatūra pirmajās dienās iekšā turējās +28C, mums tak patīk siltums aizbraucot uz ziemeļiem:)

4

Sadale ar 3 sliedēm. Kurš var pateikt kas tas ar to led diodi (pārspriekgums?)

5

Pēc pases saprotu ka max kas paredzēts ir 25A tik nevaru saprast cik fāzes, laikam jau 3, jo vienlaicīgi laidām Veļas mašīnu, veļas žāvētāju, drēbju žāvētāju, zābaku žāvētāju, cepeškrāsni un pirti.

6

Fīča interesanta be tā arī nesapratu tās pielitojumu līdz galam, tas ir tipa čaiņikam, tosterim, vafeļpannai, lai netīšām neaizmirstās?

7

Te nu viens Feils, nebija ieprojektēts pieslēgums zābaku žāvētājam, lai gan tas atrodas zem sadales tik un tā tiek taisīts šāds estētisks risinājums. Būtu kau no rozetes pa taisno paņēmuši bez dakšas.

8

Klasika. Kārba, slēdzis, rozete pa vertikāli.

10

Mājas sirds (drēbju žāvējamais skapis 2.7kw, mazgājamā mašīna, žāvētājs, rekuperators, maisītāji..) tika slēpta iebūvējamajā skapī ar 4 bīdāmām durvīm. Orģināli, bet nedaudz skaļi.

10_1

Aiz aiskariem paslēpies galvenais pieslēgums

11

Hermētiski iepakots gumijā. Cik nav redzēti ievadi no gofrām kurus jāaizbāž ar segām:) Te nedaudz gudrāk.

10_3

9

Arī visas zemes no kapara lokiem, iekārtām sanāk vienuviet.

10_2

Rekuperators kuru visu laiku prasījās nedaudz vairāk padarbināt. Feils kuru nenobildēju ir tas ka pieplūde/noplūde viņam tiek organizēta uzreiz no ieejas durvīm. Loģiski ka kāds pamanijās pirmajās dienās pīpēt uzreiz pie durvīm un iekšā esošie to atzinīgi novērtēja..!

12

Presētā pāreja uz maisītāju un fonā kapara zemējumi.

13

Apkure acīm redzot tiek organizēta uzreiz vairākām mājām, tad nu šai ir uzstādīti divi siltuma skaitītājam, cik noprotu karstajam ūdenim un apkurei. Pieņemu ka karstajam ūdenim noskrējiens ir 4825kwh.

14

Siltajām grīdām (btw – bija 3slāņu parkets) 7703kwh.

15

Siltumu skaita kā deltu starp turp un atpakaļ gaitu. Pieņemu, ka sensors ir kā termometrs ar kaut kādu plūsmas skaitītāju.

16

Protams jāapskatās kas ir zem vākiem. Un tur zila plastmasa.

17

Aiztur šļakstus pie plīšanas? 🙂

18

Karstais un aukstais ūdens. Aukstais par 3 vienībām vairāk jo ir 2 ķemertiņi + veļasmašīna.

21

Standartizēti pieslēgumi visām iekārtām izskatās estētiskāk kā vienkārši trubu gali.

19

Zem izlietnes ar miskasti ievads glīti organizēts.

20

Tā melnā trubiņa ir laikam trauku mašīnai, kura nāk no krāna. Baltās trubas liek gofrās laikam dubultai noplūdes drošībai un ūdens avārijas gadījumā tas plūdīs vienā vai otrā gofras galā, tādejādi “kontrolējot” noplūdi.

22

Kā jau koka karkasam pieklājas hermētiskie pieslēgumi sienām

23

Šis bija mans favorīts. Viss saražotais siltums no mājas sirds nokļūs rekuperatorā pa taisno + izmantotais risinājums neuzliek nekādus papildus spiedienus ventilācijas sistēmā.

25

Katrā istabā regulators, tik neizjaucu, lai paskatītos tas ir vadu vai bezvadu un silto grīdu sadalē netiku, jo bija atslēga priekšā.

24

Šis laikam parāda kurā režīmā darbojas siltās grīdas.

27

Mājas Sirdī arī noteka ur kuras glīti iekārtojas slapja “švabra” un arī veļasmašīnas, ūdens sadales niķu gadījumā ūdens notek tieši tur. Atkal dubulta drošība, kas pie jums parasti nav norma.

26

Pieķēru sevi pie šī mazā knifa, ka var redzēt cik īsti minūtes palikušas traukiem nevis sarkanas, vai zaļas gaismas uz grīdas kā mums ir šobrīd.

28

Nu par dažām citām lietām. Nosūcējs bija tāds 3 reizes par vāju normālai cepšanai, laikam tapēc, ka jaudīgāku uzstādīt tas sistu pa rekuperatoru, pieplūdi? Arī parasto elektrisko plītiņu izmantojām jo ir aizspriedumi gan pret mikrovilni, gan pret indukciju, kas mūsu uztverē ir kaut kas līdzīgs un drīz varam sagaidīt zinātnieku pētījumus.

29

Iebūvētais ziepju trauks ir kā radīt man (fairy pudeļu nīdējam pie izlietnēm)

33

Elegants gaišs stūris, mājas karkass izskatijās 20-25cm biezs.

30

31

Katliņš ar iebūvēto “duršlaku” ir patiešām parocīgs, tikai to melno apdari pamanījāmies jau nomazgāt trauku mašīnā:) Šī bīja dārgā dizaina sērija, bet to pašu var arī dabūt pa saprātīgākām naudām

34

Netiku gudrs arī par šo grīdas savienojumu, kapēc bija jācūkā grīda ar “slieksni”

35

Parasti ir pierasts ka pieplūde tiek organizēta no griestiem, bet šeit no sienas.

38

Ļoti pievilcīgi vakaros izskatās šīs mazās diodes virs katra loga, bet tā nagla virs diodes gan nebija saprotama:) Fonā redzama pumpmāja kura nobaro manuprāt visas mājas ar siltumu.

32

MIO ir izkonkurējis IKEA šajā māju kompleksā un kūrortā kopumā. Vērts ielūkoties.

39

Klasiski pierastais skats, kad kāds piešauj cisku pie karstā agregāta šaurajā telpā nu ir vēsture. Šim ir tāda samtaina apdare, kura nelaiž karstumu cauri un mierīgi var roku turēt neapdedzinoties.

37

Sīkums, bet interesanti, atspiežamā atslēga.

36

Kamīns ar skursteni ārpusē kurš karstumu laiž pa taisno uz televizoru caur difuzatoriem nelikās diez ko pārdomāti, kā arī tur tika visu laiku turētas mantas, papīri virsū kuri kā likums sakrita iekšā, lai nākošajā kurināšanas reizē saražotu galvassāpes. Tā arī neiekurinājām, jo visa apkārtējā tehnika un pašu siltums pietika, ja pietrūka, tad piesildīju ar saunu:)

40

Klaudz durvis? Lūdzu – uzlīmē matainos.

41

Tik nogriez precīzāk. Tāda lūk tā 7 dienu pieredze.

3 thoughts on “Piezīmes no Zviedrijas

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.