Vējš & Tubex aizsardzības trubas

Pirmie feili ar Tubex. Pēc vējiem jākonstatē ka aptuveni 20% stādu ir problēmas – Tubex ir gar zemi, jo bambus miets ir samircis un nolūzis līdz ar visu trubu, trubā vairs nav stāds, jo vējš tās ir sagriezis, truba ir sačakarējusi vējā stādu.

2

Šeit redzams kā pārnadžu kārums neatrodas vairs trubā, jo vējā tā ir aizgriezusies. Itkā nostiprināju ar abiem orģinālajiem savilčiem, bet tik un tā, laikam nākas konstatēt, ka bambusa vietā vajag koka mietu, kurš pēc diametra ir lielāks, līdz ar to lielāks saskarsmes laukums ar savilci un stiprāka sasaiste.

3

Ātrais risinājums ir nostiprināt ar diviem mietiņiem

4

Bēdīgākais scenārijs ir šeit, ka vējā truba ir virpuļojusi un berzusi stādu.  Šis konkrētais ir bez mizas, jāpakonsultējas vai šis būs kvalitatīvs dzīvotājs. Vēl viena interesanta lieta ko gribējās pārbaudīt ir gāzes vada attālums no kokiem, jo saņēmu zvanu no LG, ka pirmās divas rindas ar ķiršiem jāņem nost atsaucoties uz 2m drošības zonu priekš kokiem. Novilku 200m striķi starp gāzes marķieriem

5

Konstatēju, ka nav nemaz tik traki, ir kādi 8 stādi jāpārstāda, bet tās noteikti nav pirmās 2 rindas. Pienāks pārstādamais laiks un sadarīs.

1

 

5 thoughts on “Vējš & Tubex aizsardzības trubas

  1. Vēja bojājumi ir nopietni – vienīgais, ko tagad var – nosmērēt ar parasto potziedi, ko var nopirkt dārzkopības veikalos, tad pavasarī redzēs,reizēm koki ļoti labi atkopjas.
    Trubas , jamēģina nostiprināt, lai nekūļājas vairāk – tāda veida postījumi vēl nebija bijuši. Parasti apakšējā daļa turas pie zemes! Vai nu vēji izrāvuši, vai drusku par zemu “uzmaukti”.

    Like

    1. Par brīnumu nekādu pēdu pat nav. Viss mierīgi. Lielākā bēda ir par sačakarētajiem stādiem dēļ nenostiprinātām trubām vējā – lielākais posts ir cilvēks:)

      Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.