Iepazīšanās ar mežzini

Sniegs uzsniga un izdomāju ar vecāko dēlu apskatīties kā mums ķiršiem klājas pēc vētrām un sniega. Kāreiz bijām noslimojuši pa mājām un vajadzēja izkustēties svaigā gaisā. Piebraucot pie īpašuma konstatēju svaigus auto nospiedomus sniegā. Tā – kāds vizinās pa tikko nolīdzināto zemi, itkā nekas traks nav, bet tomēr nelielas rises atstātas un būs jālabo. WTF?

3

No iepriekšējiem saimniekiem un nesankcionētiem braucējiem (sēņotājiem, ogotājiem) bija izveidojies ceļam līdzīgs veidojums (kreisajā pusē), to bija plānots likvidēt kā saskaņots projektā (izsvītrojot) un to veiksmīgi arī esmu realizējis

Screen Shot 2015-12-15 at 7.30.05 PM

Pirms

2

IMG_0624

Tagad

15

2

Ņemot vērā novēroto milzīgo kārdinājumu braukt ar auto pierastās takas saliku akmeņus. Apkārtnes gājēji man šobrīd nerūp (daži mēslo ar alus un jogurta PET pudelēm), lai staigājās, jo mežs skaists un bagātīgs, bet viņiem arī būs vilšanās, kad būs žogs – uztaisīšu taciņu gar žogu, lai galīgi nesačakarētu attiecības:)

Sekoju auto pēdām mežā – tikai aptuveni 250m attālumā no iebrauktuves satiku savu mežzini sēžam auto.

4

Atļāva veikt arī šī dokument iemūžināšanu. Apmainijāmies ar dažām frāzēm un man nedaudz uzsita asinis, laikam vainīgs temperments un ieguldītais darbs, lai sakoptu šo vietu. Iegooglēju un mežzinis ir aktīvs un sakarīgs, iespējams bijām izkāpuši no gultas ne ar to kāju, bet tik un tā atsaukties uz

“Tiesības bez ierobežojumiem pārvietoties mežā ir valsts amatpersonām, pildot dienesta pienākumus, kā arī nacionālā meža monitoringa vai vides monitoringa veicējiem, pildot darba pienākumus. Ja nepieciešams, amatpersonām jāuzrāda dienesta vai darba apliecība.”

ir nekorekti, jo mans īpašums nav mežs, tas nozīmē, ka laikam nestrādā šis dokuments + skaidri ar akmeņiem esmu parādījis iebraukšanas aizliegumu. Problēmas sākas tajā brīdī, ka vēl 3 auto sekos mežziņa pēdām un izveidosies jauns “ceļš”!

Sarunas sākums ar mutisku vienošanos

Protams katram no mums bija dzelžaina argumentācija

Tāda lūk tā pirmā tikšanās. Cerams, ka nākošās būs labākas:) Liekam aiz auss:

Screen Shot 2015-12-15 at 9.04.06 PM

2 thoughts on “Iepazīšanās ar mežzini

  1. Ja nemaldos, tad pēc meža likuma cirsmas/meža īpašniekam, ne mežsargam/mežzinim, pierobežnieki ir jāinformē par saimniecisko darbību, kā arī pēc saimnieciskās darbības jāsakopj ceļi pa kuriem izvests materiāls etc. Par servitūtiem un to lietošanas tiesībām laikam ir jāskatās civillikumā. Bet kopumā visi lietotāji ir atbildīgi par ceļa lietošanu un pēc tavas lietošanas tas nedrīkst būt sliktāks un bojāts.

   Cik zinu, tad skaņošanu un sakopšanu dzelžaini ievēro LVM, pārējos gadījumos, šķiet visiem citiem mežu īpašniekiem liekas, ka viņiem tikai viss pienākas un pēc sevis nekas nav jāsavāc. Ticu, ka ir arī kāds izņēmums. Protams te ir arī miets ar otru galu – man kā meža īpašniekam nav zināmi visi pierobežnieki, nedz viņu adreses, pašvaldība ir tika laipna, ka šo informāciju nesniedz, atliek iet pie zīlnieka vai maksāt par VZD kadastra sistēmas izmantošanu, lai tiktu pie īpašniekiem utjp… Tātad nav īsti sakarīga mehānisma kā šīs prasības reāli izpildīt.

   Kopumā šī ir diezgan samudžināta tēma, kuru tautas izglītošanas nolūkos būtu veselīgi iztirzāt populārzinātniskā formātā, lai zin savas tiesības nevis klusiņām stūrītī kunkst, ka neko jau nevar mainīt. Un likumi pie mums ir pietiekoši samudžināti, lai skaidrā prātā pilsonis vulgaris neko tur nesaprastu – tātad zinātājam viegli apjājams. Vairuma gadījumu dienestos to darbiniekiem arī ir diametrāli pretējas interpretācijas par šiem jautājumiem.

   Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.