2015 noslēgts. 9K notrallināti.

IMG_5819

Uzstādītais mērķis sasniegts un paldies visiem tiem kuri ir pielikuši pirkstu Ķiršuparkā. Attēlā redzams gandrīz vesels hektārs no kopējiem 1.7 un tas viss ko redzam iekļaujas minētajos 9K. Projekts, piebraucamais (pagaidu ceļš kurš mierīgi pacies 50T), pamati (bez lentas un siltinājuma, beigu smilšu pildījuma), zemes līdzināšana un protams sastādīti kociņi. Ļoti patīk tās dienas, kad strādā traktors – redzamas lielas pārmaiņas. Pagājušajās brīvdienās sastrādājām 21 traktorstundu.

IMG_5761

Kaut kad pa nedēļu atvedu būdiņu no Ikšķiles. Forši ka draugi beidz būvēties un visādas noderīgas lietas var pārpirkt. Lielākais čakars bija atrast kādu kurš atvedīs, jo nebija skaidrs būdas svars + bija tikai 2 no 4 ausīm aiz kurām var pacelt. Būdiņa pēc uzraksta ir bijusi Laundry room. Jāsaka gan ka diezgan izpuvusi, būs vajadzīga restaurācija un jauna dvēsele.

1

Slikti var saskatīt, bet es guvu atbildi cik tas fiskārs aptuveni var pacelt. Tas variējas no 0.8 – 3.5 T atkarībā no strēles garuma. Vitālijs atveda kā plānots, ielikšu baltajā sarakstā.

IMG_5785

Ar hidroizolāciju baigi neaizraujos, jo gan urbumi, gan novērojumi dabā rāda, ka zeme nav piesātināta ar ūdeni tādā apjomā lai betona bloks ar to netiktu galā dabīgā veidā (vienā no sērijām šis džeks par to runā: https://www.youtube.com/watch?v=v5Xwb1sg0Ec). Kas saistās ar šuvēm, tās gan ar mastiku gribēju nopindzelēt. Kad pirku mastiku cerēju ka brīvdienās būs siltāks par 5 grādi.

IMG_5784

Un bija 2 lieliskas dienas, paspēju pat t-kreklā pastrādāt.

IMG_5786

Konkrēti pievērsos vidus šuvei. Jāņem vērā, ka pamati tiks siltināti ar ekstrudēto un līmēti klāt un savā starpā tādejādi gan siltinot pamatus, gan veidojot pseido hidroizolāciju.

IMG_5787

Aizgāja vesels spainis tikai vienai šuvei.

IMG_5788

Diezgan jau ķēpīgs process un līdz galam nav pārliecības ka būs sasniegts vēlamais rezultāts.

IMG_5783\

Kamēr es ķēpājos, tikmēr traktors iesildijās ar Landscaping darbiem

IMG_5790

Beidzot pieķērās arī otrai pusei. Ja strādā ar pilnu jaudu un priekšējo kausu tad apmēram 10L stundā soļķis. Kopā pa divām dienām aizgāja 240 L (ieskaitot pārbraucienus no/uz Rīgu).

IMG_5792

Iemetu gofras, cerams ka varēs dabūt vadu cauri nākošgad. Īstenībā baigi ērti izmantot bloku spraugas apakšā, nav vajadzīga urbšana.

IMG_5798

Maģistrāles savilktas.

IMG_5793

Nākošgad atrokot būs pa šīm vietām (starp māju/saimniecības ēku) jāvelk rūpnieciski siltināti ūdensvadi karstajam/aukstajam ūdenim, siltajām grīdām, kamīnam ar ūdens kreklu.

quattro

Pagaidām skatos uz Uponor, ja ir kāds cits ražotājs uz kuru ir vērts paskatīties lūdzu dodiet ziņu. Neizskatu ķīmiķošanas variantus pašam.

IMG_5803

Maliņa beidzot arī kā pie cilvēkiem

IMG_5806

Gandrīz aizmirsām izņemt ģimenes relikviju:)

IMG_5795

Apmēram 40T pieberamās smilts aizgāja gar malām. Nākošgad būs vieglāk atrakt siltināšanai un pēctam arī lietus ūdens noteku savilkšanai.

IMG_5796

Visu laiku nervozēju ka tik ar traktoru nesašķoba kādu bloku, bet viss ok. Beram atpakaļ topašu ko izrakām, mālsmilts.

IMG_5809

Sekcijas “Astrīda” jaunā dzīve, lai nepieber spraugas ar smiltīm. Paredzēts kopā ar lentu arī šīs spraugas armēt un aizliet ar armēto transportbetonu. Nākošgad.

IMG_5811

Lai traktors nesarauj ķeskās brezentu pēdējās 10 tačkas ar rociņām.

IMG_5813

Patīk man tie atsaucīgie un izpalīdzīgie kaimiņi. Man labi, ka kokus nozāģē un savāc, viņam malka šašlikam pāris gadiem.

IMG_5816

Berot atpakaļ nepietika pēc apjoma smiltis, bet nu neko darīt. Nākošgad. Šķembas vēl pabēru priekš stāvlaukuma.

IMG_5820

Pretēji rekomendācijām neņēmu lielo blieti. Iztiku ar 80Kg. Morāle tāda, ka blieti man vajadzēja tikai izlīdzināšanai, tādai draft versijai, jo bija skaidrs, ka nākošgad būs vēl jāber smiltis klāt un tad paņems kaut ko lielāku ispējams. Ņemot vērā, ka tas ko bērām atpakaļ ir nedaudz mālains tad ar lielo blieti pastāv risks augšējo slāni uztaisīt pa māla cepuri kur netiek ūdens cauri. Tagad atstāšu uz pusgadu lai notiek dabīgās lietas. Arī biedēja tas risks ka ar lielo blieti sākotnēji var deformēt (izspiest) blokus.

IMG_5821

Turpmāk likam rakstīšu vairāk par teoriju un mazāk praktisku lietu.

9 thoughts on “2015 noslēgts. 9K notrallināti.

 1. Zinu ka swedbank dod naudu tikai kad pamati ierakstīti zemesgrāmatā kā jaunbūve. Lai to izdarītu paiet ~ 2men (vzd,pašvaldība). Šo neaizmirsti noskaidrot no bankas jau tagad lai pavasarī nav piespiedu dīkstāves

  Like

  1. Kamēr nav sienu un nevar kaut no lietus paslēpties jāuzskata ka notrallināti jeb ierakti zemē – jo pliki pamati diemžēl nevienam nav vajadzīgi.
   Vispār mājas tirgus vērtība pretēji iztērētajai naudai ir samērā eksponenciāla – kamēr nav vismaz baltā apdare cena ir knapi puse no ieguldītās naudas, pamati vispār nekaitās kā ieguldījums, reizēm par kā apgrūtinājums.

   Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.