Atbilde Guncha e-pastam

Screen Shot 2015-10-19 at 12.51.51 PM

Guncha atstāja komentāru uz apstiprināšanu par mājas mezgliem utml ar tekstu.

Guncha:

“Sveiks, vēlu veiksmi visā būvniecības procesā!
BET papētot būvniecības ieceri, atļauj man teikt sekojošo:
Šādu māju nenovēlu pat ienaidniekam, piedod, ka tik skarbi, bet ir daži iemesli, ja vēlies pārrunāt mezglus, kam vajadzētu pievērst uzmanību, tad raksti personīgi”

Pirmo reizi izlasot – protams, ka necēlās apstiprināt, jo izklausās pēc standarta delfi.lv komentāra. Sazinājāmies pa epastu.

Viss izrādijās ar Gunchu ok, un jautājumi/komentāri vietā. Mana atbilde uz tiem iespējams arī citiem lasītājiem palīdzēs saprast mūsu ģimenes dīvainos domu gājienus un risinājumus.

Guncha:

Pēc uzrakstītā komentāra nedaudz vairāk parakājos tavā blogā un secināju, ka ir jau ielieti pamati, tādēļ atsevišķiem komentāriem būs tikai informatīvs raksturs:
Divas vannas istabas, bet vannu nav kur nolikt (izvietot)

Ķiršuparks:

Ģimenes apzināts un kopējs lēmums neiekļaut vannu. Visi esam itkā tīri arī bez vannas, iekļaujot 2 bērnus:) P.S Pamati ir salikti, tie nav ielieti.

Guncha:

Vecāku un arī koplietošanas WC platums 1,4 – 1,5m, ja pieņem, ka cilvēkam ērti ir ieiet pa durvīm, kuras platums 90cm (parasti ēkas ieejas durvīm), normāli staigāt ir pa 80, bet var pieciest 70,
Tad gadījumā, kur telpas platums (bez apdares un mēbelēm) ir 1400mm, būs jāsamierinās ar CCCP laikiem, kad monolītajās kabīnes durvju (ejas) platums bija 54 cm – īpaši neērti.

Ķiršuparks:

Updeitos projekts man ir 3D variantā, salipināts no klucīšiem. Ieplānotas ir 900mm durvis. Redzēs dabā, visticamāk būs 800mm. Ar toletes izmēriem tas ir apzināts ģimenes lēmums balstīts uz esošo vannasistabu – kompakti un pārdomāti.

Screen Shot 2015-10-19 at 12.00.21 PM

Guncha:

Šai sakarā ieteikumi

Pirms veic kanalizācijas izbūvi zem grīdas noskati vai labāk jau iegādājies WC podu, jo pat pie vienāda izvada veida, podu gabarīti ir dažādi, tavs gadījums prasa mazāko attālumu no flīzētās sienas (8mm flīze + 3mm līme + 2mm sienas nelīdzenumi) līdz poda skalojamai kastei.

Ķiršuparks:

Par poda izvēli laicīgi pilnīgi piekrītu, visticamāk, ka izvēlēšos to pašu ko dzīvoklī uzstādijām ar vismazāko iebūves dziļumu 140mm. Neesmu pārliecināts, ka apdarei izvēlēsimies flīzes, pieredze rāda, ka mums tas nav nepieciešams.

19354iebuvejama-sistema-triomont-xs-un-pi.gif

http://www.vannupasaule.lv/produkti/skatit/triomontxsunpiekaramaiswcnautic/19354/

Guncha:

Apsver iespēju vecāku WC ieejas durvis novietot telpai pa vidu, tad Tev sanāks ka izlietne ir pretī, duša pa kreisi, pods un bidē blakus pa labi. Ieguvumi => ērtāka piekļuve dušai, jo izlietne ir mazāk izvirzīta kā pods, ar laiku (pēc gadiem 30) varēsi dušu nomainīt ar stūra vannu. 1.35m * 1.50m nav domāts basketbolistiem, bet tomēr vanna.

Ķiršuparks:

Par durvju novietojumu vēl lauzam galvu. Ir dilemma jo pa to sienu gribas plauktu sistēmu
http://www.ripo.lv/lv/interjeram/iebuvetie_skapji/plauktu_sistema/

Šobrīd durvis ir paredzētas pretī izlietnei kā jau minēji. Bidē nav mūsu stihija, izvācām ārā.

Screen Shot 2015-10-19 at 12.00.21 PM

Guncha:
Viesistaba ir nepilni 30m2, bet nav siena, kur novietot TV 50′ (~1m platums) , Manuprāt iemesli ir sekojoši:
3.1. ja TV uzkarina uz kreisās sienas, tad atpūtas krēsls ir jānovieto priekšā kamīnam.
3.2. ja TV piekar no kamīna pa kreisi, tad tas ir priekšā ejai uz bērnistabu, ja pie virtuves sienas (pa labi no kamīna), tad no vietas kur varētu atrasties stūra dīvāns kamīns aizsegs kādus 20% no TV
Risinājums : kamīnu nobīdīt vairāk pa kreisi
INFO: Esmu radis, ka pie (zem) TV ir mūzikas centrs

Ķiršuparks:
Mans mīļākais topiks! TV ģimenē netiek lietots – tā vienkārši nav, iedomājies? 🙂 Īpašos gadījumos skatamies filmas ar projektoru (3-5 reizes gadā). Tam gan būs jāparedz mājā vadi un nolaižams iebūvējam ekrāns, varbūt. Zemākā prioritāte ever.

Guncha:
Vai tavs dzīves sapnis ir viesistaba ar 8 durvīm?
Risinājumi:
Nav

Ķiršuparks:

Katram savs sapnis un lēmumi kuri jāpieņem dzīvē. Mūsu ģimenes lēmums ir šāds. Gribēsi nolīst prom – ir 1.7ha kur izplesties vai iet savus DIY projektus attīstīt saimniecības ēkā.

Guncha:
Mana devīze plānojot māju bija: no ēdamzonas vai no virtuves redzēt WC telpu nevar pat ja uz WC ir atvērtas durvis.
Risinājums: Apsver iespēju telpai 6 pārlikt durvis uz kreiso sienu (vizuāli izskatās, ka nevarēs)
Risinājums 2: izveidot nogriestu stūri un labās durvis.

Ķiršuparks:

Trāpiji, šo nebiju pat iedomājies. Šobrīd īpaši šo jautājumu nekontrolējam:) Iespējams var organizēt ieju no koridora – noteikti pārplānosim.

Screen Shot 2015-10-19 at 12.00.50 PM
Guncha:

Kas ir 12 telpa? Ja tā ir apkures telpa, tad kāpēc ir paceļamie vārti, ja tā ir garāža, tad kāpēc paceļamo vārtu platums ir 1.55m?

Ķiršuparks:

Tur būs viss kas saistīts ar apkuri, sauli, akumulāciju un DIY lietām gan man, gan sievai. Iespējams raideris tiks turēts un granulas, malka uz eiro paletēm ievestas. Auto stāvēs zem nojumes (nevis tajā telpā) ar autonomo apkuri, 2 gadus esmu izmantojis kaimiņu pieredzi: http://www.defa.com/lv/automotive/warmup/ iesaku.

Screen Shot 2015-10-19 at 1.01.03 PM

Guncha:
Ļoti nopietni papēti, cik platas durvis un cik liela ir durvju vieta uz 7 telpu, jo pēc zīmējuma sanāk ka durvīm nebūs labās kleidas, tas pats attiecas uz telpu 1

Ķiršuparks:

Tev taisnība, tagad vajadzētu būt visam ok. Platumi kā minēji, vēl jāpapēta.

Screen Shot 2015-10-19 at 12.38.53 PM
Guncha:
Elektrības slēdža novietojums 5 telpas apgaismojumam?

Ķiršuparks:

Ir tikai idejas, nav lēmuma. Iespējams pa diognāli telpai + bezvadu vadība. Šobrīd dzīvoklī uzstādīti šie.

Livolo-EU-Standard-Remote-Switch-Crystal-Glass-Panel-EU-standard-VL-C702R-11-Wall-Light-Remote.jpg_640x640

http://www.aliexpress.com/store/product/Livolo-EU-Standard-Remote-Switch-Crystal-Glass-Panel-EU-standard-VL-C702R-11-Wall-Light-Remote/500715_513111555.html

Toletē, priekšnamā, pieliekamajā slēdžu nebūs (tikai kustības sensors) – 4 gadus dzīvojam ar šo komfortu, ka toletē nav jāslēdz gaisma, iesaku.

Guncha:

Vēl ir ko pārrunāt, bet tās jau būs detaļas ar individuālu raksturu.

Man ir lūgums, ļoti personīgi neuztver manu kritiku, es nezinu visus faktus un nianses. Es vēlos, lai Tava māja Tev patīk ne tikai uz papīra.

Vēlu veiksmi ! ! !
Un izturību būvniecības procesā !

Guncha

Ķiršuparks:

Paldies, ka veltīji laiku skatoties un pētot. Tādi ieteikumi kā par WC durvju novietošanu lai no dzīvojamās telpas neredz “saturu” ir zelta vērti – paldies Tev par acīgumu!

6 thoughts on “Atbilde Guncha e-pastam

 1. Jautājums….Kas ir 12 telpa? …. kāpēc paceļamo vārtu platums ir 1.55m?
  Atbilde ….Tur būs viss kas saistīts ar apkuri, sauli, akumulāciju …. tur tiks turēts un granulas, malka uz eiro paletēm ievestas. Auto stāvēs zem nojumes (nevis tajā telpā) ar autonomo apkuri…
  Komentārs: Iesaku iegādāties arī vasaras loga šķidruma atkausētāju tādam laikam, kāds ir šobrīd ārā: pa nakti -1 pa dienu +9, bet pēc nedēļas patstāvīgi – 10 un ērta ir automātiskā gabarītlampas nomaiņas iekārta, ja uz ielas ir -20.
  Neiesaku vārtu platumu palielināt līdz 2m, lai teiksim iedzītu autiņu uz 2h siltā telpā, kur vasaras loga šķidrums varētu atkust pats, pielej klāt ziemas un turi auto, kur vēlies….

  Like

 2. Atceroties kā man “gānīja” projektu, prieks ka nav neviennozīmīgo arī tavam. Bet divkāršs prieks ir tagad, kad uzbūvējot uz pārvietojoties pa telpām praktiski nav pie kā piekasīties.
  Ieteiktu Kasparam ielikt te vēlreiz projektu (apstiprināto variantu ar saviem komentāriem par plānojumu) lai lasītāji “paķidā” un izvēršas komentāros – gan jau no 10 kritiskām piezīmēm 1-2 varēs izmantot praksē.
  Pie viena apraksti no kā sienas un kādi paredzēti tehniskie risinājumi – apkure, utt.

  Pagaidām manas piezīmes:
  * man dzīvoklī uz istabām durvīm ailes (caurums) pirms ielikta durvis bija 900, vannas istabām 800. nekad nav bijis problēmu ar iekļūšanām vai ērtību.
  * Kasparam ieteiktu apdomāt veramās durvis aizvietot ar bīdāmām – šādi iespējams ietaupīt samērā daudz vietas un kustības trajektorijas.
  * iebūvēto podu vispār iespējams iemūrēt sienā, šādi pods ir sienā un telpas zudumi =0, vienīgais kas jāskatās kas ir aiz sienas, lai nav problēmu ar sienas mūrējumu – ja starpsienas no reģipša tad problēmu 99% gadījumu nav.
  * Dušas kabīņu vietā abos WC veidotu dušas nišas – bīdāmas durvis vai stikla aizslietnis un traps grīdā – daudz ērtāk nekā 90×90 stūrītis.

  Liked by 1 person

 3. Veiksmi darbos! Sekoju līdzi gan Tavam, gan Ernesta un citiem līdzīgiem blogiem. Un skats no malas uz projektu pirms celtniecības ir laba lieta, ko es gan neesmu izdarījis, jo nesaprotu kā jums pietiek laika vēl veidot ierakstus 🙂 Arī man šoruden tiks finišēti pamati, bet pašam darbojoties jau saskatu kļūdas, ko uzlabot un arī tādas ko diemžēl šobrīd vairs neizlabot.
  Izturību jums un cerams ziemas tehnoloģiskajā pārtraukumā arī saņemšos uz līdzīgu blogu.

  Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.