11h. Pamati no FBS (ФБС)

1

10tais Oktobris. -1C, 07:55 no rīta. Krāns ierodas kā norunāts. Un atkal 35T ripinas pa manis taisīto ceļu bez jebkādām problēmām – ģeotekstilā ir spēks! Salna un klusums, pa ceļam redzēju stirnas. Krāns nepieciešams ar 30m strēli, jo vienstāvu māja ir gara un piekļūšanai tā vien pietiek.

2

Iepriekšējās dienās biju noziedojis pāris vakarus un sagatavojos gan atzīmējot augstumus, gan savelkot vadlīnijas ar striķiem. Iekšējais striķis ir pārnesta kopija no GPS nospraustajām pamatu asīm, ārējais striķis pēdas ārējā mala blokiem.

4

Artūrs kuru saucu kā pēdējo ieradās pirmais un palīdzēja salādēt smilti saimniecības ēkas pēdai. Krāns sāka savu darbu. Ja kādam liekas ka pieredzējis iOS Aplikāciju izstrādātājs pelna daudz, tad kranovščiks pelna vēl vairāk un viņam nav jāpārzin SDK un API!

3

Viņu sauc par Vitāliju, noslēgts un problēmas ar komunikāciju (pievelciet tuvumā zilo zīmīti kabīnē..). Izpilda darbu lieliski un pa dienu 3 reizes izlīda no kabīnes, lai nolamātos. Strādā bez pusdienām kā vairākums. Ir viss nepieciešamais aprīkojums, lielisks kranovščiks!

5

Betonmaisītājs kurš jau vienu 350kvm māju ir pārcietis, tagad atkal iet biznesā. Fonā 20 maisi M400 betons (izlietoju tikai 12!) un samīcīts baltais kubs ar ūdeni (pie pirmās pildīšanas krita – novietot stabili, mācība). Iepriekšējā dienā pēc darba braucu to uzpildīt, jo biju sarunājis ar kaimiņu, ka dabūšu no viņa ūdeni – bez viņa palīdzības varētu betonēt ar siekālām, paldies Elvijam un viņa tolerancei! Kopā izlietojām kādus 300-400L.

7

Pēdu liekam guļus, šeit arī redzams, ka kravovščikam līdzi štropes priekš gūldīšanas guļus bez gāzšanas nepieciešamības bedrē – ļoti ērta lieta, pieprasiet. Iepriekš biju sagatavojis A3 formāta izdrukas gan tam kurš štropē blokus, gan tie kuri ir bedrē pa bloku rindu līmeņiem.

1

2

3

Ejam pēc projekta un šī sagatavošanās atvieglo gan komunikāciju, gan lēmumu pieņemšanu. Protams gadās steigā tādas kļūdas kā cilvēciska sajaukšana, bet tāpēc ir vismaz 2 cilvēki kuri seko līdzi projektam – štropētājs, bloku licējs. Manā gadījumā štropētājs uzņēmās vadību un sūtija blokus pēc sarunātas secības, jo gan bedrē, gan viņam uz rokas bija izdrukas pa līmeņiem.

8

Pirmo ieliku pats, jo pilna komanda vēl nebija ieradusies. Ja ir liels lomiks, tad to iespējams vēl pagrozīt pietiekami precīzi. Lieku blokus ar “ausīm” uz ārpusi, lai netraucē 90 grādu savienojumos. Precīzi pa ārējām līnijām.

IMG_5703

Diena ir nomākusies, bet nelīsti. Krāns novietots ļoti izdevīgi, paldies Valdim (baltais saraksts) par traktoru, kurš savlaicīgi pārmeta šķebjonku, kuru nepdomīgi biju nolicis nevietā (tur kur tagad stāv krāns).

IMG_5706

Var salīdzināt ar iepriekšējo datorgrafiku – diezgan precīzi. Ņemot vērā, ka datorgrafikā nebiju ierēķinājis bloku izmēru nobīdes (brīžiem par 2cm un savienojumu vietu nobīdes) viss ir izcili!

IMG_5707

Betonu ieceļam būvbedrē ar krāna palīdzību, tas bija lielisks aprīkojums no sievastēva! Vanna ar 4 ausīmi, simply as that!

IMG_5710

Nedaudz noarmēju stūrus, vēlāk arī citas savienojumu vietas. Vienīgais jēdzīgais ko atradu bija šis uz kā pamata balstijos. Liku 6mm armatūras sietu ar 10cm acīm.

26ab6fde08d0

Jānis safleksēja, aizgāja kādas 6 ripas (4 normālas un 2 lētās). Mācība joprojām tā pati – nepērciet lētās ripas Depo, aiziet 3 reizes ātrāk. 3 fāzu elektrības pieslēgums maisītājam strādā, par to prieks.

IMG_5716

IMG_5717

Armatūru nežēloju, liku arī 2 kārtās, bet tad bija problēmas ar augstumiem jo 6+6+6+6mm ir 2.5cm augstāk nekā bloks kurš sēž bez armatūras.

IMG_5708

Brālēns Mārcis izpalīdz ar šuvēm, prātīgi un akurāti nodara lietu.

IMG_5721

Ceļu policijas inspektors Gerkāns pārbauda augstumus un ziņo pēc Šveices gostiem, ka augstumu starpība starp stūriem (13m) ir 1.5 mm. Citiem vārdiem sakot – viss ir līmenī.

IMG_5714

IMG_5719

Kopā bijām 8 cilvēki. Darbs praktiski visiem bija vienmēr. Man personīgi vēl 3šo dienu pēc kārtas sāp kājas/ķermenis. Ja būtu bloki tuvāk būvbedrei, lielāka mešalka un vairāk cilvēku, tad varētu bloku uzstādīšanu organizēt 2 brigādēs (1 štropē, 3 brigādē1, 3 brigādē2, 1 maisa putru + 2 palīgstrādnieki)

IMG_5722

IMG_5725

Piecos jau saimniecības ēka ir gatava, mājai stūri uzlikti. Edgars neļauj atslābt.

IMG_5730

Un 19:00 darbi beidzās. Krānam bija nepieciešamas 11h.

IMG_5737

Mājas diognāles atšķiras par 1.5mm. Atliek tikai nošuvot šogad, aizbērt lai neizsalst. Nākošgad likšu joslu ar transportbetonu un pildīšu caurumus ciet. Caurumos domātas dažādas komunikācijas.

IMG_5738

Komandā visi personāži bija ar pieredzi māju būvniecībā. Bij arī tāds, kuram 10 gadu pieredze – kad prasija cik viņam gadu, tad viņš saka ka 25:) Kvalitāte atbilstoši:

Screen Shot 2015-10-12 at 9.28.40 PM

11 thoughts on “11h. Pamati no FBS (ФБС)

 1. Ar aizbēršanu neaizmirsti paņemt no nomas lielo 300kg blieti un ar to blietēt. Vēl labāk ja darbosies ar 500kg blieti – tev iekšpamatu platības lietas nebūs problēmu izgrozīties.
  aizbrauc uz juglas CT Noma, tur sakarīgs priekšnieks, var sarunāt ka blieti atved aizved un pad ķīlu ar kādu trešo reizi neprasīs. superserviss.

  Liked by 2 people

   1. Skatos,pēdai izmantoti guļus nolikti pamatu bloki. Man arī taisa tāpat.Vismaz attēlos ir redzams,ka vertikālās šuves starp tiem nav aizpildītas. Meistari saka,ka nav jāpilda, var atstāt tāpat. Ja atceraties,vai kaut ko tālāk ar tām darījāt vai vienkārši aizbērāt?

    Like

 2. Sveiki. Interese tad jautajums. Vai murešanas javu gatavojat paši? Vai bija jau gatava un vajadzeja samaisit ar udeni tikai?

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.