247 Prunus Avium (L.)L. iestādīti

Paskaitīju ķiršu bedrītes un Tubex trubas – secināju ka pietrūkst un cerībā dabūt tādas pašas vērsos pie vecajiem draugiem no Silja, viņi specializējas uz visādiem dārza gardumiem. Un tavu prieku – atkal viņi ir uzdevumu augstumos! Dabūju tieši tādas pašas Tubex trubas un šoreiz viņiem tās bija stokā un pat lētāk nekā 2013.gadā, laikam tā lieta viņiem iet vairumā un cenas var piedāvāt labākas.

00000111

6dien no rīta 06:15 izbraucu, Rīga -> Kalsnava kur ir Latvijas Mežu kokaudzētava – vienīgie, kuri spēj piedāvāt saldo ķirsi (Zviedrijas klonu) šādos apjomos un tas ir laicīgi – gadu iepriekš jāpasūta. Jānis Lapše, vadītājs, laipni nākdams pretī piekrita stādus izsniegt 2h pirms darbadienas sākuma, tas nozīmē, ka stādīšanu varu sākt kā plānots 10:00.

1

Jānim līdzi Hosē. Kamēr skaitīju naudiņu i-bankā, tikmēr hosē skrēja pa apli ap priekšnieka galdu un mani, ļoti pozitīvi iespaidi pirmo reizi esot pie Jāņa & Hose.

2

Lieta nopietna – maniem kokiem arī ir pase!

011

Un etiķete. Izskatās ka industrijā ir atregulēts standarts, esmu patīkami pārsteigts par šiem visiem papildus datiem. Tik pagaidām nezinu ko ar viņiem darīt:)

01

Pa ceļam vēl jāiebrauc Ikšķilē pie Dagnijas Lazdiņas, Latvijas Valsts Mežzinātnes institūta SILAVA vadošā pētnieka – ir apsolīti citas šķirnes Ķirši no Latvijas, tie ziedēšot un būs arī augļi. Te arī mēs, fonā ķirši:) Dagnija apslimusi, tomēr atsaucīga.

3

Es iepriekš nevarēju iedomāties, ka 260 ķiršu stādi ir tik kompakti, 4 maisiņi un 2 kastītes.

4

Tagad atliek tik 250 TUBEX trubas savest uz objektu. Prieks par auto kurš pacieš visu.

5

No procesa viedokļa darīt vienu un to pašu darbu pēc kārtas ir ātrāk nekā mainīt fokusu no viena uz citu darbu. Ja trubu darbs, tad trubu darbs, tad sekos stādīšana.

8

Dagnija – zinu ka lasīsi, Prove Nr10 ies pa pirmo līniju gar ceļu, Nr2 pa otro līnu gar ceļu.

9

Instrukcija vienkārša – stādot jāievēro 2 principi, piemīdam bedri kārtīgi ap saknēm + stādam jābūt iegremdētam 5cm zem zemes, manā gadījumā 2 pirksti.

7

Man visvienkāršāk bija uzirdināt zemi un sabērt atpakaļ bedrē, tad ar roku uztaisīt bedrīti

11

Bedrītē ievietot stādu

12

Kārtīgi piemīdīt. Stādam jābūt pietiekoši tuvu bambusam, lai pēc tam var uzvilkt trubu virsū pietiekoši cieši un savilkt savilčus.

13

Katram stādam sanāk tāda mazā siltumnīca. Stādot novērojām, ka dažiem veidosas pat kondensāts no iekšmpuses. Savilči ir vairāk kārtīgi izmantojamie, tas pārsteidza. Cerams ka plastmasa nesadalās un trubas varēšu izmantot arī citiem stādiem pēc 3 gadiem. Paredzēts vēl katrā trubā tomēr apakšā uztaisīt nelielus ventilācijas caurumiņus.

14

Latvijas Valsts Mežu produkcija nāk 1L konteineros ar kārtīgi mitru substrātu.

16

Trubā LVM stādiņš izskatās tāds maziņs. Malas ap trubu jāaprušina, lai peles skrienot garām neielien un neapgrauž stādu.

17

Vasara ir beigusies, putni laižās

30

Darbi veicas vislabāk kad ir daudz palīgu un katrs dara to kas viņam vislabāk padodas:) Paldies tiem kuri ir pielikuši pirkstu šim izsapņotajam sapnim.

18

19

Grand finale. Fiziskā stādīšana 5h (3-4 stādītāji).

20

21

22

Palika pāri arī nevisai dzīvelīgie, tos nesanāca iestādīt un arī nebija vairāk vietas.

29

Un tas viss tikai 12h laikā. Lieliska komanda, brīnišķīgs rezultāts. Nākošgad plānoju vēl 750..

31

6 thoughts on “247 Prunus Avium (L.)L. iestādīti

 1. Prieks par brīnišķīgo lauku un apņēmību tomēr to visu lauku piestādīt.
  Bet vispārīgi – kāda ir ideja tālāk pēc 5-10 gadiem ar tiem ķiršiem? dekoratīvie vai tomēr ogām?

  Like

   1. Tātad koksne. Esmu dzirdējis ka daži mēģina bet reāli nebiju saskāries, būs pēc ziemas jābrauc skatīties. Tu ar saviem apjomiem uz ES naudām vēl nepretendē?

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.