Lauks 200 ķiršiem

Darbadienas 360 Panorāmas (paņēmu no darba jauno “rotaļlietu”, lai izmēģinātu reālos apstākļos):

Nāk virsū Septembris un jāgatavojās stādīšanai. Atgādināšu kā izskatijās pēc pirmajiem zemes darbiem.

d_6

Sazinājos ar Dagniju no Latvijas Valsts Mežzinātnes institūta “SILAVA”, bijām jau tikušies 2013. gadā kad ideju par ķiršiem sāku nopietni izvērtēt. Toreiz vizītes laikā daudz ko pārrunājām un pat iegādājos 200 TUBEX caurules (2m augstums) stādu aizsardzībai. Šoreiz ieceri plānoju novest līdz galam un iestādīt pirmos 200, Dagnija solijās palīdzēt ar padomu.

Tubrex-tree-Shelters

Lauku biju plānojis safrēzēt un domāju dažādus variantus kā to izdarīt:

  1. Noīrēt bobcatu, safrēzēt un noplanēt pašam
  2. Nolīgt speciālistus un ietaupīt laiku uz mācīšanos apieties ar bobcat

Veselais saprāts atkal kapitulērja un Reinis no MinTrakTex organizēja bobi ar lāpstu un frēzi. Papildus frēzēšanai tika sarunāts ka šādi tādi darbi būs vēl jāsadara pirms frēzēšanas uzsākšanas – kā piemēram elektrības tranšejais aizstumšana, laukakmeņu novešana. Attiecīgi no rīta agrāk saliktu 100m elektrības maģistrāli. Kabeļa šķersgriezums izvēlēts balstoties uz šo tabulu (http://volt.lv/index.php?id=5772&lng=1):

Screen Shot 2015-08-14 at 10.17.45 AM

Visu rātni saliku gofrās un sametu tranšejās

1

Labi ka bija pietiekoši garš piebraucamais ceļš, lai 50m gofras būtu ērti attīt un iztaisnot.

2

Kā runāts tad bobis ir klāt un esmu uzspējis pa 1h tikt galā ar kabeļa ieguldīšanu

3

Traktorists izrādās šim ciematam esot daudzus gadus atpakaļ visu elektrību racis un zināja teikt ka 200m tuvāk upei zem auglīgās zemes uzreiz esot dolomīts. Darbi sākās. Diemžēl tiek konstatēts ka zemē tomēr esot saglabājušies diezgan daudzi celmi un darbi kuri darīti 2013 gadā ir diezgan nekvalitatīvi paveikti (džeki kuri bija ar to lielo zemes frēzi). Frēzēšana tiek kategoriski noliegta. Sarunājam, lai noplanē cik var un nonākam pie secinājuma, ka uzvedīs nākošgad melnzemi nedaudz un iztiks bez frēzēšanas, jo lai sagavavotu šo zemi frēzēšanai ir jāpatērē apmēram 2 traktordienas plosoties ar celmiem..

4

Tikmēr beidzot vietējais Modris ved man granti betonēšanai un šķembas dziļajai perimetra drenāžai. Kā pēc grāmatas, paklāju brezentu, lai materiāls neiet zudumā. Piebildīšu, ka mašīna ar 12kubiem šķembu (kopā virs 20t svars) braucot pa jaunizveidoto ceļu neizveidoja riepu nospiedumus – ceļš uztaisīts labi!

5

Sieva saskatījusies Jamie Oliver pārraides ar lielisko dārzu arī protams veidošot ko tādu (tikai kur ņems tos 10 dārzienus kas to visu apkops?).

lrg_1887

Ok, nav problēmu, sarunāju lai tomēr paskatās citā vietā vai nav celmu un vai var safrēzēt priekš sievas dārza kādu pleķīti, savādā ģimenē skandāls! Izskatās ka visi būs apmierināti un frēze jau piestiprināta darbu sākšanai.

8

6

Tomēr esot bijis sākumā viens celms un neliels armatūras pārsteigums apvijies ap frēzi

7

Paiet 15min un Olivera dārzs gatavs:) Mans darbs šeit ir beidzies!

9

Diena iet uz beigām un panākumi ir elektrības maģistrāle ar pagaidu kasti kurā līdz gabalam elošais kabelis ir 4mm alumīnijs un pa manu gabalu ejošais varš 2.5mm tiek savienots ar drošinātājiem. Elektrības pieslēgums ir 3 fāzes, 20A.

12

Un protams pats galvenais šaha laukums ķiršu stādīšanai noplanēts un sazīmēts ar auklām

11

Uz lauka ir 19*11=209 rūtis 3x3m

10

Nākošie darbi saistīti ar stādu sagādi.

unnamed

http://www.la.lv/izdevumi/pl/2015/07/27/14/zoom/

4 thoughts on “Lauks 200 ķiršiem

    1. Droši vien no malas izskatās ka blogs ir nomiris. Pamata blokus sarunāts ka piegādās brīvdienās (5 auto pa 40 tonnām ieripos) un ir cerība šogad izpildīt programmu. Bez bankas finansu plūsma ierobežo darbu intensitāti tas ir fakts un nav brīnums ka cilvēki ceļ māju 10 gadus.

      Like

  1. 2.5 mm2 kabelis uz 50 metriem nekādā gadījumā nevarēja likt. Ieslēdzot lielāku patērētaju par skrūvmašīnas lādētāju, spriegums stipri nokritīsies, pie lielākām slodzēm var nokrist arī zem 200 voltiem. Uz tādu attālumu minimālais kabeļa šķērsgriezums būtu 10mm2 kapara kabelim un 16mm2 alumīnija. Labi, ka ir gofrā, kad sapratīsiet, ka labi nav, varēs relatīvi viegli nomainīt uz piemerota šķērsgriezuma kabeli.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.