Mājas pamati. Man patīk šis process

Ja zeme ir pirkta pie pilna prāta un apkārt neaug purva lācenes tad pamatu jautājums paliek ar kārtu vieglāks. Mans viedoklis attīstijās šādi:

1. Vis smukākie ir monolīti lentveida pamati, akurāti, viendabīgi un spēcīgi. Bet izmaksas 37 kubiem betona laikam neattaisnosies vienstāvu mājai. Diezgan komplicēts pasākums, kur daudzas lietas nemaz pats nevari izdarīt, ja vien pats netaisi veidņus kas aizņemtu veselu nedēļu. Tik daudz laika nav.

2. Sākotnēji lielisku ideju pastāstija par to, ka var izmantot lietotus FSB blokus no padomijas, jo sasalšanas/atkušanas cikli vēl būs pietiekami un savu funkciju pildīs. Sāku skatīties un konstatēju, ka piedāvājums ss.lv ir niecīgs un rets.

Screen Shot 2015-07-09 at 8.25.08 PM

3. Bloku ideja iepatikās un interesēja cik tad maksātu tādus jaunus pirkt – neapdauzītus un nepieredzējušus. Piemetu aptuveno skaitu gan blokiem gan orģinālajām šādu bloku pēdām. Cena jaunam blokam ir par 17% (!) lielāka ko šeit pat nav vērts apspriest

Screen Shot 2015-07-09 at 8.16.03 PM

Tur es arī apstājos. Papildus tam nepieciešams krāns (auto manipulators) 2 dienas, palete ar cementu, smiltis.

Pēc projekta saskaņošanas veicu precīzākus aprēķinus balstoties uz .

pamati

Ņemu Googles Sketchup http://www.sketchup.com un sāku zīmēt katru bloku atsevišķi, papildus līnijas uz blokiem, lai vieglāl veidotu piesaistes punktus, jo pirmā rinda būs guļus kā pēda pārējās divas rindas būs stāvus tādejādi 30+60+60=150cm augstums:

Screen Shot 2015-07-09 at 8.19.18 PM Screen Shot 2015-07-09 at 8.19.51 PM Screen Shot 2015-07-09 at 8.20.17 PM

Kurš atcerās kā bija spēlēties ar lego, ņem un būvē kamēr sanāk. Kādas 3 reizes esmu sācis no jauna, jo mainās domas kur vajadzētu kanalizāciju laist ārā, kur vajadzētu siltuma maģistrāles laist no saimniecības ēkas uz māju utml.

Screen Shot 2015-07-09 at 8.21.25 PM

Attēlā redzamās šķirbas ir 14cm kuras aizpildīs ar javu. Blokus centos likt lai vismaz 30cm ir pārsegums un divu līmeņu šuves nepārklājas.

Screen Shot 2015-07-09 at 8.22.03 PM

Lielākais caurums sanāca šeit – 50cm. Vēl ir laiks kaut ko iekombinēt. Ir redzēts ka šādus caurumus pilda pamīšus arī ar pildītajiem ķieģeļiem.

Screen Shot 2015-07-09 at 8.24.23 PM

Process ir patīkams un kā IT cilvēkam arī izglītojošs. Tagad arī zinu precīzi cik man vajag blokus, kā tos likt un vairs nav uz vietas jāmēģina izlīst no situācijas. Izdomāju ka uztaisīšu un izprinēšu katru līmeni atsevišķi, lai atvieglotu vēl vairāk likšanas procesu un “džamšutam” uz vietas varu izskaidrot ar zīmējumu – nezinu tadžiku valodu. Aprēķinot sanāk šāda tāme par blokiem (2.5 reizes lētāk nekā monolītu liet jēdzīgā kvalitātē un laikā):

Screen Shot 2015-07-09 at 8.17.58 PM

4 thoughts on “Mājas pamati. Man patīk šis process

 1. Prieks, ka arhitekta iezīmēto pārrauto pamatu iekšsienu tomēr esi paturpinājis un savienojis ar sienu, protams liekas izmaksas, toties pamati nosieti un uz nesošo iekšsienu nebūs nesimetriska slodze.
  Arī pamatu sienas 40cm biezumā ir kautkas dīvains, ņemot vērā ka 375 bloku var droši likt uz 300mm pamatu sienas, tādā veidā paliek gan vieta lai nosiltinātu cokolu, gan pamati neizvirzās uz ārpusi.
  vispaŗ būtu interesanti redzēt cokola pamatu mezglu, kā tev arhitekte izdomājusi uz 400mm pamatiem uzlikt 375mm mūri un pēc tam vēl tos pamatus nosiltināt.

  Liekot lego blokus ierēķināji 3-4cm spraugas javai? Virs blokiem 10cm izlīdzinošo stiegroto betona kārtu ar D12mm armatūras stiegrām būs?

  Liked by 1 person

  1. Kā jau rakstīju, projektu paredzēts pārstrādāt, jo dzīvē reāli būs 30cm, kam vajadzēja atspoguļoties arī projektā. Vairāk papīu darbu pie nodošanas. Lenta ir paredzēta bet nav iezīmēta, Tev taisnība – jāiezīmē, lai ir pabeigtības sajūta.

   Like

 2. Iesaku tikai un vienīgi monolīto plāksni, nenožēlosi. Ja vēlies iet pa priekšu laikam, tad siltināto – uteplonnaja svedskaja plita, schwedenplatte, schwedenplatz.
  Parastai mājai pamati Tev ir 117kvm, ja 15cm betons, tad 17,55kubi*75eiro=1316,25 eiro par betonu. Vēl armatūru siets un siltinājums. Un ar to uzreiz ir gatava melnā grīda! Saliekto blokus, pēc tam pa vidu tik un tā liesi betonu – sauso vai slapjo, vismaz 8cm…
  Un tos -1,9m, kā kāds ir izdomājis kaut kādos mistiskos psrs laikos, tā pie mums rtu dolbī arhitektiem. Atkarīgs no grunts, bet tās ir muļķības! Paši būvinženieri atzinuši, ka ēku pamati sasalšanas dziļumā (mūsdienās gan to var nokompensēt ar puķiku) nenozīmē betons visā dziļumā. Pamats ir arī blietēta grants, šķembas!

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.